Dla właścicieli gruntów i deweloperów!

Farmy

Fotowoltaiczne

Jesteś inwestorem i szukasz wykonawcy farmy fotowoltaicznej? Firma Elektro Control zajmuję się wszystkimi pracami związanymi z budową farmy fotowoltaicznej z pomocą własnego zaplecza technicznego oraz personalnego.

fotowoltaika

Dla właścicieli gruntów

Jest to oferta skierowana do posiadczy nieużytkowanych gruntów lub działek. Wydzierżaw ją i zarabiaj na fotowoltaice!

Farma fotowoltaiczna może powstać na działce:

  • o powierzchni 1 ha lub więcej,

  • nachylonej na południe lub płaskiej,

  • nieosłoniętej przez budynki i drzewa,

  • z dojazdem utwardzoną drogą,

  • z IV lub niższą klasą gruntu.

Zapytaj o wycenę

Dla deweloperów

Jesteś inwestorem i chesz postawić na farmy fotowoltaiczne?
Zrób ten biznes wspólnie z Elektro Control!

Zacznij z nami współpracę od A do Z:

Dkumentacja i wniosek

o warunki przyłączeniowe decyzja środowiskowa, warunki zabudowy

Decyzja o realizacji inwestycji

decyzja środowiskowa, warunki zabudowy, warunki przyłączeniowe + PNB

Obsługa aukcji URE

dokumenty niezbędne do złożenia projektu do aukcji, obsługa aukcji

Budowa farmy fotowoltaicznej

dokładny projekt, prace budowlane, montaż, prace z OSD oraz odbiór

Uzyskanie koncesji

Zebranie wsztystkich dokumentów, przekazanie ich do URE, rozpoczęcie pracy farmy fotowoltaicznej
Zapytaj o wycenę
>

Poznaj wszystkie koszty związane
z Farmą Fotowolaticzną

Pełna dokumentacja, projekt, montaż faramy fotowolaticznej, a później serwis wszystkich oferowanych przez nas paneli fotowoltaicznych - to skład naszej kompleksowej usługi.

Zobacz nasze Realizacje

Działamy na terenie całej Polski codziennie montując fotowoltaikę dla gospodarstw rolnych, w obiektach firmowych i budynkach użytkowych.

Zobacz nasze Opinie

Naszą działalność opieramy wyłącznie na sprawdzonych oraz zaufanych pracownikach. Całą odpowiedzialność bierzemy na siebie. Dzięki temu możemy gwarantować usługę o najwyższej jakości, co potwierdzają nasze opinie.

Anita C
Anita C
2021-06-17
Firma godna polecenia, bardzo rzeczowa wycena i profesjonalne doradztwo to w dzisiejszych czasach rzadko spotykane, bardzo dobry kontakt. Montaż w jeden dzień i to sporo przed wyznaczonym terminem , instalacja założona fachowo, ekipa montująca znająca się na rzeczy i wyjaśniająca wszystkie niuanse. Instalacja już działa i nabija, uzyski bardzo wysokie, ale wiadomo komu to zawdzięczać Firma Electro Control numer 1. Serdecznie polecam tego instalatora, na pewno nie będziecie zawiedzeni.
Krzysztof Aniołek
Krzysztof Aniołek
2021-06-14
Profesjonalna pomoc przy załatwianiu wszelkich formalności .Mimo dużej odległości od siedziby Firmy ( montaż w woj . śląskim ) solidność co do terminu wykonania. Fachowe i rzetelne wykonanie instalacji. Pracujemy nad realizacją następnego zlecenia. Polecam. Krzysztof Aniołek
gviastka
gviastka
2021-06-13
Kompetentna i rzetelna obsługa.
Sylwia Olencka
Sylwia Olencka
2020-09-30
Firma sprawdzona przez wielu moich znajomych. Oferuje fachowe doradztwo i konkurencyjne ceny. Montaż wykonany w bardzo szybkim czasie. Pomoc w uzyskaniu dotacji "Mój Prąd". Szczerze polecam!
Maciej Witkowski
Maciej Witkowski
2020-09-28
Mega fachowa obsługa, instalacja trwała 1 dzień a cena była niższa od konkurencji. Szukałem firmy z okolic Mławy, jestem bardzo zadowolony i polecam firmę pana Pawła Grąckiego

Darmowa Wycena i Konsultacja

Doradzimy i odpowiemy na wszystkie Twoje pytania dotyczące fotowoltaiki. Napisz lub zadzwoń. Konsultacja jest całkowicie darmowa. Zapraszamy do kontaktu.

Farmy fotowoltaiczne

Nie ma wątpliwości co do tego, że fotowoltaika cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Narastający boom możemy zaobserwować praktycznie wszędzie – nie tylko na dachach domów jednorodzinnych, ale także w gospodarstwach rolnych czy firmach. Jednak paneli słonecznych nie trzeba zawsze używać do produkcji energii na własny użytek. Fotowoltaika może służyć również celom biznesowym. W tym celu instalowane są właśnie duże farmy fotowoltaiczne. Jeżeli zamierzasz założyć farmę słoneczną, jesteś w odpowiednim miejscu. W Elektro Control nie tylko wykonamy projekt farmy, ale również przeprowadzimy jej budowę!

Czym jest farma słoneczna i do czego służy?

W Polsce fotowoltaika z roku na rok ma coraz większy udział w ogólnej ilości zużywanego prądu. Jednak pod tym względem nadal znajdujemy się daleko w tyle za Niemcami – liderem europejskiego rynku fotowoltaicznego, mającego przecież pod kątem geograficznym możliwości bardzo zbliżone do naszego kraju. Wynika to między innymi z faktu, że w przeciwieństwie do Polaków, nasi zachodni sąsiedzi inwestują nie tylko w prywatne mikroelektrownie, ale również w farmy fotowoltaiczne – będące znakomitym rozwiązaniem w aspekcie popularyzacji energii elektrycznej pochodzącej z fotowoltaiki, ale również ze względów biznesowych.

Czym jest farma słoneczna? W gruncie rzeczy to po prostu instalacja fotowoltaiczna o rozmiarach znacznie większych niż instalacja wykorzystywana na prywatne cele. Na farmę fotowoltaiczną składają się dziesiątki, a często nawet setki lub tysiące modułów, które są ustawione na jednej przestrzeni. W przeciwieństwie do paneli słonecznych zamontowanych na dachu domu lub gospodarstwa, farmy fotowoltaicznej nie buduje się na własny użytek. Farmę fotowoltaiczną można przyłączyć do sieci elektroenergetycznej, a wytwarzaną przez moduły energię elektryczną – sprzedawać. Ostateczne zyski zależą jednak od wielu czynników – między innymi od rozmiarów farmy, jakości użytych komponentów czy nasłonecznienia powierzchni, na której zamontowano panele fotowoltaiczne.

Dla kogo farmy słoneczne są odpowiednim rozwiązaniem?

Biorąc pod uwagę obserwowalne od pewnego czasu trendy i fakt, że branża fotowoltaiczna w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie, nie ma wątpliwości co do tego, że farmy słoneczne należą obecnie do jednych z najlepszych inwestycji na rynku odnawialnych źródeł energii. Dla kogo budowa farmy fotowoltaicznej będzie odpowiednim rozwiązaniem? Wyróżnia się tutaj przede wszystkim dwie grupy: deweloperów oraz właścicieli gruntów.

Farmy słoneczne dla deweloperów

Zastanawiasz się, nad budową farmy fotowoltaicznej jako deweloper? W takim razie musisz mieć świadomość tego, że praca nad farmą słoneczną dla deweloperów zaczyna się bardzo wcześnie. W takich okolicznościach powinieneś zaangażować się w cały proces już na początkowym etapie budowy, czyli znalezieniu i zabezpieczeniu odpowiedniej lokalizacji. O czym należy pamiętać, wybierając grunt pod farmę słoneczną? Przede wszystkim o tym, by działka miała powierzchnię przynajmniej 2 ha oraz by była odpowiednio nasłoneczniona. Z uwagi na to, że nawet zacienienie jednego panela może negatywnie wpłynąć na efektywność farmy, przeznaczony pod budowę teren musi być płaski lub zorientowany na południe, a co więcej – nie może być otoczony wysokimi budynkami lub drzewami.

Pamiętaj, że jako deweloper będziesz zobowiązany również do uzyskania wszystkich niezbędnych pozwoleń oraz do wzięcia udziału w konsultacjach i spotkaniach dotyczących terenu inwestycyjnego oraz wariantów doboru paneli słonecznych.

Oferty dla właścicieli gruntów

Farma fotowoltaiczna może być znakomitym rozwiązaniem nie tylko dla deweloperów, ale także dla właścicieli gruntów. Z uwagi na opłacalność farm słonecznych na inwestycję często decydują się właściciele nieużytkowanych gruntów, a także działek pod budowę. Także tutaj trzeba jednak pamiętać o tym, że zanim budowa farmy zostanie rozpoczęta, działka musi zostać dokładnie sprawdzona.

Na jakiej działce można zbudować farmę fotowoltaiczną? Zgodnie z obowiązującymi obecnie przepisami prawnymi, inwestycję można przeprowadzić na terenie o IV lub niższej klasie ziemi oraz na rolnych nieużytkach, które – tak samo jak w przypadku terenów wybranych przez deweloperów – muszą mieć odpowiednie położenie oraz wielkość. Należy też pamiętać o tym, że dojazd do działki przeznaczonej pod budowę farmy słonecznej powinien mieć utwardzoną drogę.

Jesteś właścicielem nieużytkowanego gruntu i zastanawiasz się nad zainwestowaniem w farmę słoneczną? Skontaktuj się z nami – chętnie udzielimy Ci odpowiedzi na wszystkie pytania i rozwiejemy ewentualne wątpliwości.

Opłacalność farm słonecznych

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że osoby inwestujące w farmy fotowoltaiczne interesuje przede wszystkim potencjalny zysk. Jak w takim razie wygląda opłacalność farm słonecznych i jakie są perspektywy na kolejne lata? Opłacalność takiej inwestycji zależy od kilku czynników, takich jak zacienienia, które może występować na potencjalnym terenie inwestycyjnym, wykorzystane do budowy technologie, a także poprawność wykonania farmy (trzeba zadbać o optymalny kąt nachylenia paneli czy położenie ich względem południa). Kwestie te zależą w głównej mierze od wykonawcy, dlatego do projektowania i budowy farmy słonecznej warto korzystać z usług doświadczonych firm, takich jak nasze przedsiębiorstwo Elektro Control.

Prawidłowo zbudowana farma słoneczna powinna jednak nie tylko zwrócić koszty inwestycji po kilku latach funkcjonowania, ale również przynieść wielomilionowe zyski w kolejnych latach. Co więcej, wszystko wskazuje na to, że w kolejnych latach opłacalność farm słonecznych będzie się utrzymywać na podobnym poziomie. Trzeba bowiem mieć świadomość tego, że energia elektryczna pozyskiwana ze słońca jest tańsza i bardziej ekologiczna niż prąd pozyskiwany z węgla, co sugeruje, że popyt na nią będzie tylko rósł.

Czy do farmy fotowoltaicznej jest dofinansowanie?

Osoby stawiające na energię elektryczną z odnawialnych źródeł energii są obecnie w uprzywilejowanej pozycji – to znaczy mogą one skorzystać z różnego rodzaju dofinansowań i dotacji. Dotyczy to nie tylko osób stawiających mikroelektrownie na cele prywatne, ale też inwestorów budujących farmy fotowoltaiczne dla zysku. Możliwości są jednak różne i regularnie ulegają zmianom, dlatego najlepiej dopytać o szczegółowe informacje w momencie, gdy planuje się budowę farmy – zapytanie możesz skierować do nas drogą mailową lub poszukać informacji w Wojewódzkich Funduszach Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dofinansowanie na budowę farmy fotowoltaicznej często można uzyskać z funduszy unijnych, choć możliwe jest również uzyskanie dotacji rządowej lub samorządowej.

Farma słoneczna – jak to wygląda krok po kroku?

Rozważając zainwestowanie w farmę słoneczną, musisz mieć świadomość tego, że proces jej budowy jest dość złożony. Jak wspomnieliśmy wcześniej, niezbędne jest wybranie odpowiedniej lokalizacji, spełniającej wszystkie wymagania. Należy również przekalkulować wszystkie koszty – pamiętaj, że budowa farmy fotowoltaicznej, nawet przy uwzględnieniu dotacji, wiąże się z inwestycją o wartości przynajmniej kilku milionów złotych. Przed rozpoczęciem prac warto zatem wykonać odpowiednie symulacje.

Etap 1. Bezpłatna wycena

Dokładne wyliczenie wszystkich kosztów związanych z inwestycją to podstawa. Dlatego w Elektro Control przygotowaliśmy specjalną ofertę, w której wycenę inwestycje przeprowadzamy bezpłatnie. Jak przebiega taka wycena? W pierwszej kolejności kontaktujemy się z Tobą, uzgadniamy datę konsultacji i spotykamy się w wyznaczonym terminie. Podczas spotkania dokonujemy skrupulatnych oględzin terenu inwestycyjnego – sprawdzamy, czy działka spełnia wymagane kryteria i jak dużą farmę słoneczną można na niej zbudować. Następnie przedstawiamy możliwe warianty doboru paneli słonecznych i obliczamy moc farmy fotowoltaicznej, która będzie optymalna dla Ciebie pod kątem ekonomicznym.

Etap 2. Projektowanie

Kolejnym etapem budowy farmy fotowoltaicznej jest projektowanie. Proponowane przez nas naziemne instalacje mogą mieć moc od kilkuset kilowatów do kilku megawatów – ostateczna moc zależy między innymi od Twoich możliwości finansowych, rozmiaru powierzchni terenu przeznaczonego pod inwestycję oraz kształtu terenu i warunków przyłączeniowych uzyskanych od operatora sieci elektroenergetycznej. Farmy słoneczne projektujemy tak, by były maksymalnie wydajne – zarówno pod kątem ekonomicznym, jak również pod kątem produkowanej energii elektrycznej.

W tym miejscu warto wspomnieć, że wbrew temu, co może się wydawać, farma słoneczna nie musi mieć zamkniętego, równego kształtu – na przykład kwadratu czy prostokąta. Przeglądając nasze dotychczasowe realizacje, zauważysz, że wykonujemy również farmy fotowoltaiczne o formach nieregularnych, dzięki czemu możliwe jest postawienie ich na różnych działkach.

Etap 3. Budowa

Po przygotowaniu i zatwierdzeniu projektu i uzyskaniu pozwolenia na budowę nasza firma Elektro Control przechodzi do budowy farmy fotowoltaicznej, włączając w to kafarowanie, czyli wbijanie słupów pod systemy fotowoltaiczne. Podczas budowy farmy słonecznej korzystamy z własnego zaplecza technologicznego oraz personalnego – dzięki temu masz pewność, że wszystkie procesy i czynności są przez nas w stu procentach kontrolowane. Zawsze dbamy o to, by instalacja została wykonana w zgodzie z wymogami formalnymi oraz by panele były zamontowane pod odpowiednim kątem. Sumując wszystkie etapy inwestycji, można stwierdzić, że budowa farmy fotowoltaicznej zazwyczaj trwa od miesiąca do kilku lat dla inwestycji przekraczających 50 MWp.

Formalności

Decydując się na zainwestowanie w farmę słoneczną, miej świadomość tego, że budowa takich systemów wiąże się z wieloma formalnościami. Moc zainstalowanych systemów należy dopasować do sieci energetycznej, do której ma być przyłączona farma. Dokumenty, które należy okazać na tym etapie, to mapa terenu, na którym planowana jest inwestycja, tytuł prawny działki oraz warunki zabudowy lub Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego.

Budowa farmy słonecznej to proces złożony, wymagający nakładów finansowych i czasochłonny, ale z pewnością opłacalny. Dlatego jeżeli dysponujesz działką, na której chcesz zamontować panele fotowoltaiczne, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie. Chętnie pomożemy!

Call Now Button