Oszczędzaj dzięki kompleksowemu rozwiązaniu

Fotowolataika z Pompą Ciepła maksimum oszczędności

Elektro Control to sprawdzona firma z Mławy montująca na co dzień fotowoltaikę oraz pompy ciepła. Nasze instalacje chronią klinetów przed podwyżkami cen prądu i paliw.

fotowoltaika

Korzyści z Fotowoltaiki i Pompy Ciepła

Fotowoltaika dla gospodarstw rolnych dzięki licznym dofinansowaniom z rządu staję bardzo opłacalną inwestycją. Jest to realny sposób na oszczędności, które można przeznaczyć na dalszy rozwój i utryzmanie Twojego gospodarstwa.

Niezależność energetyczna, fotowoltaika z pompą ciepła zapewni bezpieczeństwo dostaw prądu i ciepła dla Twojego domu.

Szybki zwrot z inwestycji, które przyniesie pompa i fotowolatika obniżą Twoje rachunki.

Możliwość dofinansowania, istnieje wiele programów, które pomogą Ci w sfinansowaniu Twojej inwestycji.

Zdalne sterowanie, nasze instalacje pozwalają na sterowanie pompą i panelami poprzez aplikację w Twoim telefonie.

Postaw na doświadczonego wykonawcę z Twojego regionu

Elektro Control stawia na jakość, dlatego mocno skupimay się na kompleksowej obsłudze od projektu poprzez montaż do monitoringu i serwisu całej instalacji zarówno fotowolaticznej jak i Pompy Ciepła Zapraszamy do współpracy z Elektro Control.

Elektro Control viessmann

Jesteśmy certyfikowanymi montażystami Pomp Ciepła i Fotowoltaiki w Polsce

Jako nieliczni w Polsce prowadzimy serwis Pomp Ciepła. Posiadamy wszystkie niezbędne pozwolenia do bezpieczenego montażu fotowoltaiki. Współpracujemy z firmami zajmującymi czołową pozycję w branży ogrzewania i fotwoltaiki takimi jak Panasonic, LG, Viessmann, Selfa, Fronius.

 • Profesjonalny i kompleksowy montaż

  Wybierając Elektro Control wybierasz firmę, która ma wieloletnie doświadczenie w montażu i dobrze pomp ciepła oraz fotowoltaiiki.

 • Pompy ciepła i fotowoltaika dostępne z dofinansowaniem

  Nasi konsultacji pomogą Ci w dobrze optymalnej pompy ciepła oraz w uzyskaniu najlepszego dofinansowania do fotowoltaiki i pompy ciepła.

 • 5 lat gawrancji w standardzie

  Oferowane przez nas Pompy Ciepła mają najdłuższą gwarancję na rynku. Jesteśmy pewni naszych urządzeń. Nasze panele mają 15 lat gwarancji.

 • Raty 0%

  U nas masz możliwość zakupu Pompy Ciepła i Fotowoltaiki na raty 0%. Nasi specjaliści znajdą najlepsze rozwiązanie wsparcia finansowego Twojej inwestycji.

Fotwoltaika + Pompa Ciepła

Kompletne zestawy Pompy ciepła wraz z osprzętem i montażem fotowoltaiki

7 kW
+
4 kWp

 • powierzchnia domu 100 m²
 • Panasonic, LG, Viessmann

od 49 900 zł

Darmowa wycena
Skorzystaj z dofinanasowania:

Czyste powietrze do 37 000 zł

12 kW
+
10 kWp

 • powierzchnia domu 200 m²
 • Panasonic, LG, Viessmann

od 75 900 zł

Darmowa wycena
Skorzystaj z dofinanasowania:

Czyste powietrze do 37 000 zł

Ceny instalacji mogą ulec zmianie w zależności od bilansu energetycznego budynku.
>

Poznaj wszystkie koszty

Projekt instalacji, montaż, a później serwis wszystkich oferowanych przez nas paneli fotowoltaicznych oraz pomp ciepła,
to skład naszej kompleksowej usługi.

Dofinansowania na Fotowoltaikę i Pompę Ciepła

Nasi specjaliści znajdą najlepsze rozwiązanie wsparcia finansowego Twojej inwestycji i pomogą Ci w pozyskaniu dofinansowania oraz w dopłenieniu wszystkich z tym związanych formalności.

dofinansowania na fotowoltaikę

Czyste powietrze

Program skierowany jest do wszystkich osób fizycznych. Dofinansowanie w tym programie wynosi do 37 000 zł na montaż i zakup pompy ciepła.

Agroenergia

Dofinansowanie dla rolników do 20% kosztów kwalifikowanych do instalacji fotowoltaicznej lub pompy ciepła.

Moje ciepło

Program dla wszystkich osób fizycznych. Wysokość dofinansowania to nawet 21 000 zł na montaż i zakup pompy ciepła.

Mój prąd 4.0

W zależności od tego na jakie rozwiązanie wnioskujesz możesz liczyć na dofinansowanie o maksymalnej wartości czyli 20 500 zł (w tym 12500 zł na magazyn energii).

Pomożemy Ci zdobyć dofinansowanie!

Zadzwoń do nas i odpwiedz na kilka pytań naszego eksperta. Doradca przekaże Ci wszystkie potrzebne informacje
i odpowie w jaki sposób pozyskać dofinansowanie na fotowoltaikę i pompę ciepła.

Zobacz nasze Realizacje

Działamy na terenie Polski codziennie montując fotowoltaikę i pompy ciepła dla naszych klientów, w domacj jednorodzinnych, obiektach firmowych i budynkach użytkowych.

Brodnica

Montaż instalacji fotowoltaicznej wykonanej dla firmy. Zainstalowana moc, to 6,30 kWp..

Gołuszyn

Elektrownia fotowoltaiczna o mocy 40 kWp usytuowana na gruncie.

Dąbrówka

Instalacja fotowoltaiczna na dachu o mocy 5,76 kWp.

Glinki

Montaż Pompy ciepła Viessmann o mocy 8 kW.

Cegielnia Lewicka

Montaż Pompy ciepła Viessmann o mocy 6 kW.

Mława

Instalacja pompy ciepła, zasobnika wody i bufora.

Zobacz nasze Opinie

Naszą działalność opieramy wyłącznie na sprawdzonych oraz zaufanych pracownikach. Całą odpowiedzialność bierzemy na siebie. Dzięki temu możemy gwarantować usługę o najwyższej jakości, co potwierdzają nasze opinie.

Anita C
Anita C
2021-06-17
Firma godna polecenia, bardzo rzeczowa wycena i profesjonalne doradztwo to w dzisiejszych czasach rzadko spotykane, bardzo dobry kontakt. Montaż w jeden dzień i to sporo przed wyznaczonym terminem , instalacja założona fachowo, ekipa montująca znająca się na rzeczy i wyjaśniająca wszystkie niuanse. Instalacja już działa i nabija, uzyski bardzo wysokie, ale wiadomo komu to zawdzięczać Firma Electro Control numer 1. Serdecznie polecam tego instalatora, na pewno nie będziecie zawiedzeni.
Krzysztof Aniołek
Krzysztof Aniołek
2021-06-14
Profesjonalna pomoc przy załatwianiu wszelkich formalności .Mimo dużej odległości od siedziby Firmy ( montaż w woj . śląskim ) solidność co do terminu wykonania. Fachowe i rzetelne wykonanie instalacji. Pracujemy nad realizacją następnego zlecenia. Polecam. Krzysztof Aniołek
gviastka
gviastka
2021-06-13
Kompetentna i rzetelna obsługa.
Sylwia Olencka
Sylwia Olencka
2020-09-30
Firma sprawdzona przez wielu moich znajomych. Oferuje fachowe doradztwo i konkurencyjne ceny. Montaż wykonany w bardzo szybkim czasie. Pomoc w uzyskaniu dotacji "Mój Prąd". Szczerze polecam!
Maciej Witkowski
Maciej Witkowski
2020-09-28
Mega fachowa obsługa, instalacja trwała 1 dzień a cena była niższa od konkurencji. Szukałem firmy z okolic Mławy, jestem bardzo zadowolony i polecam firmę pana Pawła Grąckiego

Darmowa Wycena i Konsultacja

Doradzimy i odpowiemy na wszystkie Twoje pytania dotyczące fotowoltaiki. Napisz lub zadzwoń. Konsultacja jest całkowicie darmowa. Zapraszamy do kontaktu.

Pompa ciepła z instalacją fotowoltaiczną

W ostatnich latach fotowoltaika przeżywa w Polsce prawdziwy boom. Chociaż główny udział w rynku fotowoltaiki nieustannie mają klienci indywidualni, panele słoneczne coraz częściej można zauważyć już nie tylko na dachach domów jednorodzinnych, ale także w gospodarstwach rolnych czy na budynkach firmowych. Jednak czy wiesz, że energię elektryczną powstającą ze słońca na prywatnej działce można wykorzystać w jeszcze większym stopniu? W ofercie naszego przedsiębiorstwa Elektro Control znajdziesz zestaw pompy ciepła i fotowoltaiki, który przez wielu specjalistów uznawany jest za system grzewczy przyszłości. Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z naszą propozycją!

Pompa ciepła z instalacją słoneczną – idealny duet

Przeprowadzane w ostatnich miesiącach analizy i badania specjalistów pokazują, że pompy ciepła i panele fotowoltaiczne należą do najszybciej rozwijających się w naszym kraju gałęzi odnawialnych źródeł energii. Co więcej, dostrzegając zalety obu rozwiązań, coraz więcej osób decyduje się na połączenie obu instalacji, co zdaniem ekspertów tworzy wręcz idealny duet. Dlaczego? Ponieważ w ten sposób można zaspokoić zapotrzebowanie gospodarstwa domowego na energię elektryczną, a także ogrzać dom!

Panele fotowoltaiczne w domu

O zaletach wynikających z posiadania paneli fotowoltaicznych można pisać wiele. Instalację, na którą składa się optymalnie dobrana liczba paneli słonecznych, montujemy – zgodnie z preferencjami klienta oraz położeniem budynku – na dachu domu lub na gruncie. Położone panele absorbują promieniowanie słoneczne, a następnie przy pomocy między innymi ogniw fotowoltaicznych, zamieniają je w energię elektryczną.

Powstała w ten sposób energia elektryczna może być wykorzystywana na wszelkie potrzeby związane z prowadzeniem domu, zastępując tym samym prąd pozyskiwany od dostawców. Wnioski nasuwają się same – instalacja fotowoltaiczna sprawia, że gospodarstwo domowe staje się samowystarczalne energetycznie, co przekłada się na mniejsze rachunki za prąd, a przy idealnym dopasowaniu instalacji do rozmiaru domu i jego zapotrzebowania na prąd, wręcz na całkowitą niezależność elektroenergetyczną. Jednak jeszcze większe korzyści zapewni Ci zamontowana pompa ciepła z instalacją fotowoltaiczną! Wybierając takie rozwiązanie, sprawisz, że koszty związane z eksploatacją domu staną się jeszcze niższe.

Powietrzna pompa ciepła

Połączenie pompy ciepła z fotowoltaiką to opcja, dzięki której oba niezależne od siebie systemy będą jeszcze bardziej wydajne i efektywne. Powietrzna pompa ciepła to urządzenie grzewcze, które do ogrzania domu wykorzystuje energię pobieraną z otoczenia – otaczającego dom powietrza, ale także gruntu lub wody. Jednak taka energia stanowi tylko około 75% całkowitej energii pobieranej przez pompę – do prawidłowego działania pompy niezbędne jest również dostarczenie do niej około 25% energii elektrycznej. Właśnie tutaj często pojawiają się komplikacje, ponieważ o ile sama w sobie pompa jest rozwiązaniem bardzo praktycznym, o tyle niepokój użytkowników oraz potencjalnych inwestorów często budzą nieustannie rosnące ceny prądu.

To właśnie dlatego w ostatnich miesiącach dużą popularnością cieszy się kompleksowe rozwiązanie, czyli montaż pompy ciepła w pakiecie z panelami fotowoltaicznymi. Oferujemy usługę, która sprawi, że oba systemy będą się znakomicie uzupełniać – pompa ciepła wykorzystuje nadwyżki energii produkowanej przez panele fotowoltaiczne, a instalacja słoneczna dostarcza do pompy całkowicie darmowy prąd.

System grzewczy przyszłości – jakie zalety ma to rozwiązanie?

Dlaczego tak często powtarza się, że zestaw instalacji fotowoltaicznej z pompą ciepła jest systemem grzewczym przyszłości? Ponieważ jest to prosty przepis na stworzenie samowystarczalnej, elektryczno-cieplnej instalacji, którą można zamontować praktycznie na każdej działce. Kluczem do sukcesu jest zaprojektowanie inwestycji i dobranie odpowiedniej mocy instalacji słonecznej. Jakie największe zalety mają pompy ciepła i fotowoltaika?

Opłacalność inwestycji

Z różnego rodzaju przeprowadzanych regularnie badań i analiz wynika, że największą przeszkodą dla wielu osób w zamontowaniu paneli słonecznych i pompy ciepła są wysokie koszty takiej inwestycji. Czy rzeczywiście tak jest? Oczywiście, trzeba mieć świadomość tego, że takie kompleksowe rozwiązanie na etapie montażu wiąże się z wydatkiem kilkudziesięciu tysięcy złotych, a czasem nawet powyżej stu tysięcy. Nie oznacza to jednak, że cała taka kwota spoczywa na Tobie.

Opłacalność takiej inwestycji wynika z tego, że osoba montująca pompę ciepła i panele fotowoltaiczne ma możliwość skorzystania z dofinansowania. Przykładem takiego dofinansowania może być dotacja z rządowego programu „Czyste Powietrze” – sztandarowej, antysmogowej, ogólnopolskiej inicjatywy rządu, która ma potrwać aż do 2029 roku. Głównym celem programu jest ograniczenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery, które powstają podczas ogrzewania domu niskojakościowym paliwem w przestarzałych piecach. Dofinansowanie montażu pompy ciepła i instalacji fotowoltaicznej z tego rządowego programu może wynieść nawet 37 tysięcy złotych.

Korzyści finansowe

Decydując się na kompleksowe rozwiązanie w postaci zestawu pompy ciepła i fotowoltaiki, odczujesz również inne korzyści finansowe – już podczas użytkowania systemu. Przede wszystkim należy wspomnieć o tym, że inwestycja łączona na ogół zwraca się w krótszym czasie, niż oddzielny montaż pompy ciepła i paneli słonecznych. Zazwyczaj ten swoisty system grzewczy przyszłości spłaca się już po kilku latach.

Jednak najważniejszym, czego musisz mieć świadomość, to znacznie niższe rachunki za prąd i ogrzewanie. Dom jednorodzinny, który jest wyposażony w pompę ciepła i systemy fotowoltaiczne, staje się praktycznie samowystarczalny. Prąd w pierwszej kolejności będzie pobierany z instalacji fotowoltaicznej, a dopiero później – w przypadku ewentualnych braków – od dostawców. Co za tym idzie, comiesięczne rachunki staną się bardzo niskie.

Niezależność

Jak wspomnieliśmy wyżej, inwestując w pompę ciepła i fotowoltaikę, sprawiasz, że Twoje gospodarstwo domowe staje się samowystarczalne. Co to oznacza w praktyce? Przede wszystkim to, że dzięki prywatnej mikroelektrowni jesteś uniezależniony od regularnie wzrastających rynkowych cen energii elektrycznej.

Ale to nie wszystko! Niezależność w tym przypadku nie oznacza tylko tego, że nie musisz przejmować się wzrastającymi rachunkami za prąd i ogrzewanie. Równie istotny jest fakt, że mając prywatną mikroelektrownię z magazynem energii , nie musisz przejmować się ewentualnymi przerwami i ograniczeniami w dostawach prądu, które często zdarzają się na przykład podczas niekorzystnych warunków pogodowych. Dodatkowo pompę ciepła wraz z panelami fotowoltaicznymi można zamontować praktycznie wszędzie – nawet na obszarach oddalonych od linii energetycznych. Co więcej, pobraną ze słońca energię można magazynować, montując dodatkowy magazyn energii elektrycznej, a następnie wykorzystywać ją w okresach, w których panuje mniejsze nasłonecznienie.

Ekologia

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że wielu inwestorów zwraca uwagę przede wszystkim na korzyści finansowe. Jednak zaletą proponowanego przez nas rozwiązania jest nie tylko ekonomia, ale również ekologia i dbałość o środowisko naturalne! Nie ma przypadku w tym, że wymiany systemów centralnego ogrzewania oraz kupno i instalacja paneli słonecznych są wspierane przez rząd, który od dobrych kilku lat oferuje na ten cel dotacje i dofinansowania. Odnawialne źródła energii są narzędziem w walce ze smogiem oraz pogarszającym się stanem naszej planety.

Rozważając montaż paneli fotowoltaicznych i pompy ciepła, warto pamiętać o środowisku naturalnym. Oferowane przez nas systemy nie emitują do atmosfery szkodliwych substancji i pyłów podczas eksploatacji, a co za tym idzie, są całkowicie bezpieczne zarówno dla zdrowia ludzi, jak również dla środowiska naturalnego. Produkcja energii elektrycznej z wykorzystaniem fotowoltaiki jest zdecydowanie korzystniejsza dla środowiska niż wytwarzanie prądu z elektrowni węglowych. Co więcej, panele słoneczne są wykonane z materiałów, które w całości mogą być poddane recyklingowi.

Łatwość obsługi

Mówiąc o zaletach proponowanego przez nas zestawu paneli fotowoltaicznych z pompą ciepła, nie moglibyśmy nie wspomnieć o tym, że cała instalacja jest niezwykle wygodna w obsłudze. W codziennym użytkowaniu jest ona praktycznie bezobsługowa i nie wymaga od domowników jakiekolwiek ingerencji. Jedyne, co trzeba mieć na uwadze, to regularne czyszczenie paneli fotowoltaicznych, bo choć większość zanieczyszczeń jest z ich powierzchni usuwana podczas opadów deszczu, to bardziej uporczywe zabrudzenia oraz gromadzące się na nich liście trzeba usuwać ręcznie. Mogą one bowiem negatywnie wpływać na wydajność całego systemu.

Dodatkowo warto wspomnieć o tym, że zarówno pompa ciepła, jak i instalacja fotowoltaiczna, pracują niezawodnie i bardzo cicho. To sprawia, że na co dzień są one dla domowników praktycznie niezauważalne.

Pompy ciepła i fotowoltaika w Elektro Control

Jeżeli szukasz firmy, która zaprojektuje i zamontuje w Twoim domu złożony system z pompą ciepła i instalacją fotowoltaiczną, jesteś w odpowiednim miejscu! Nasza firma Elektro Control jest na rynku od 2016 roku, czyli od czasu, gdy branża odnawialnych źródeł energii dopiero raczkowała. Dzięki temu dzisiaj dysponujemy nie tylko niezbędnymi w tej branży kompetencjami, ale także doświadczeniem, umożliwiającym nam tworzenie instalacji i systemów optymalnie dobranych do oczekiwań i potrzeb naszych klientów.

W Elektro Control możesz liczyć na specjalistyczne doradztwo, profesjonalną obsługę oraz bardzo atrakcyjne ceny. Przykładowy cennik dla zestawu pompa ciepła i fotowotlaika wygląda następująco:

 • pompa ciepła 7 kW + fotowoltaika 4 kWp – od 49 900 złotych;
 • pompa ciepła 9 kW + fotowoltaika 6 kWp – od 59 900 złotych;
 • pompa ciepła 12 kW + fotowoltaika 10 kWp – od 75 900 złotych.

Masz pytania dotyczące systemów fotowoltaicznych lub pomp ciepła? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat dofinansowań takich inwestycji lub naszej oferty? Zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego!

Call Now Button