Kalkulator fotowoltaiki

Analiza zużycia energii elektrycznej

Kalkulator instalacji fotowoltaicznej

Producenci instalacji fotowoltaicznych nieustannie podkreślają, że fotowoltaika w domu jednorodzinnym, przedsiębiorstwie czy gospodarstwie rolnym to nie tylko uniezależnienie się od dostawców prądu oraz ewentualnych przerw w jego dostawach, ale także, a może przede wszystkim, czysty zysk. Oczywiście, inwestycja w panele słoneczne często wiąże się z pewnym wydatkiem, najczęściej rzędu od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych – nawet wtedy, gdy klient korzysta z możliwości uzyskania dofinansowania, dotacji czy ulgi termomodernizacyjnej.

Słowa o oszczędnościach domowych, niższych rachunkach za prąd w gospodarstwie rolnym, korzyściach finansowych i ekonomicznym rozwoju przedsiębiorstwa to nadal… tylko słowa. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że osoba, która rozważa zainwestowanie w panele słoneczne, chce zobaczyć konkretne liczby, które pokażą, czy instalacja faktycznie będzie opłacalna. To właśnie dlatego w Elektro Control przygotowaliśmy specjalny kalkulator instalacji fotowoltaicznej, który analizując koszt zużycia prądu, oblicza opłacalność instalacji fotowoltaicznej.

Podaj koszt zużycia prądu i sprawdź, ile oszczędzisz na fotowoltaice

Nasz kalkulator instalacji fotowoltaicznej działa w bardzo prosty sposób. Jedyne, czego potrzebujemy do przeprowadzenia symulacji, to koszt zużycia prądu, jaki ponosisz w perspektywie miesięcznej, dwumiesięcznej lub rocznej. Wpisując kwotę, jaką w określonym czasie płacisz dostawcy prądu, możesz od razu sprawdzić opłacalność instalacji fotowoltaicznej.

Oblicz cenę inwestycji

Oblicz cenę zestawu fotowoltaicznego wraz z montażem. Jak to zrobić? Po wpisaniu średniej kwoty, jaką w konkretnym czasie ponosisz za prąd, kalkulator wyliczy, jaka moc instalacji będzie dla Ciebie odpowiednia. Przykładowo, jeśli Twój miesięczny koszt zużycia prądu wynosi 250 złotych, optymalna będzie instalacja fotowoltaiczna o mocy 6 kWp.

Otrzymany wynik możesz skonfrontować z cenami, znajdującymi się w cenniku Elektro Control. Zestaw fotowoltaiczny wraz z montażem dla domu jednorodzinnego o mocy 6 kWp u nas kosztuje już od 26 000  złotych brutto, a pamiętajmy, że do tego można ubiegać się również o dofinansowanie.

Sprawdź, ile oszczędzisz i jaki będzie zysk

Nasz kalkulator instalacji fotowoltaicznej może udzielić Ci także innych wartościowych informacji. Sprawdź, ile oszczędzisz i jaki będzie zysk po zainwestowaniu w panele słoneczne. Odnosząc się do wspomnianego wyżej przykładu, możemy zauważyć, że przy miesięcznych kosztach na poziomie 250 złotych instalacja o mocy 6 kWp na przestrzeni 25 lat generuje oszczędności na poziomie powyżej 95 tysięcy złotych przy założeniu, że ceny energii co roku wzrastają o 1%.

Dzięki kalkulatorowi możesz także sprawdzić, ile modułów będzie potrzebne do wykonania odpowiedniej dla Ciebie instalacji i jaką powierzchnię będą one zajmować. Te informacje mogą być przydatne na przykład do określenia, czy instalacja powinna zostać zamontowana na dachu, czy na gruncie.

Fotowoltaika = opłacalność

Gdy powtarzamy, że fotowoltaika to opłacalność, nie używamy pustych sloganów. Wszystkie nasze słowa mają potwierdzenie w konkretnych liczbach, co możesz zobaczyć, korzystając z naszego kalkulatora. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, zapraszamy do skontaktowania się z nami mailowo lub telefonicznie. Chętnie pomożemy!

Call Now Button