Obniż rachunki za prąd nawet o 90%!

Fotowolataika dla Rolnika

z ulgą inwestycyjną 25%

Fotowoltaika pozwoli Ci obniżyć rachunki Twojego gopodarstwa, a korzystne dofinansowania pomogą w zmniejszeniu kosztów wykonania montażu instalacji oraz eksploatacji paneli słonecznych.

fotowoltaika

Korzyści z Fotowoltaiki dla Twojego Gospodarstwa

Fotowoltaika dla gospodarstw rolnych dzięki licznym dofinansowaniom z rządu staję bardzo opłacalną inwestycją. Jest to realny sposób na oszczędności, które można przeznaczyć na dalszy rozwój i utryzmanie Twojego gospodarstwa.

Niezależność energetyczna, fotowoltaika zapewni bezpieczeństwo dostaw prądu dla Twojego gospodarstwa.

Szybki zwrot z inwestycji, które przyniesie fotowoltaika obniżą koszty w Twoim gospodarstwie.

Możliwość dofinansowania, dla rolników istnieje wiele programów, które pomogą Ci w sfinansowaniu Twojej inwestycji.

Zdalne sterowanie, nasza fotowoltaika pozwala na wygodne sterowanie poprzez aplikację w Twoim telefonie.

Postaw na doświadczonego wykonawcę z Twojego regionu

Elektro Control stawia na jakość, dlatego mocno skupimay się na kompleksowej obsłudze od projektu poprzez montaż do monitoringu i serwisu całej instalacji dla Twojego gospodarstwa. Zapraszamy do współpracy z firmą Elektro Control.

Elektro Control viessmann

Jesteśmy certyfikowanymi montażystami Fotowoltaiki w Polsce

Naszą działalność opieramy na sprawdzonych oraz zaufanych pracownikach. Dzięki czemu możemy gwarantować usługę o najwyższej jakości.

 • Kompleksowa obsługa

  Wybierając Elektro Control wybierasz firmę, która ma wieloletnie doświadczenie w montażu nie tylko fotowolatiki, ale i magazynów energii oraz pomp ciepła.

 • Montaż paneli do 3 dni

  Dysponujemy magazynem z panelami oraz własnymi ekipami montażowymi. Oferujemy naszym klientom instalację fotowolataiki w ciągu 1-3 dni od podpisania umowy.

 • Oferujemy serwis 24/7

  Monitorujemy na bieżąco nasze wszystkie instalacje fotowolaticzne, w razie problemów interweniujemy nawet w nocy.

Fotowoltaika dopasowana do potrzeb Twojego gospodarstwa

Wieloletnie doświadczenie na rynku instalacji fotowoltaicznych, umożliwia Nam kompleksowe podejście do każdego klienta z branży rolnicznej zapewniając mu pełną obsługę przed, w trakcie oraz po wykonaniu instalacji.

Fotowolatiika z magazynem energii

Fotowoltaika na dachu dla Rolnika

Zainwestuj w instalację fotowoltaiczną na dachu swojego budynku gospodarczego i obniż koszty utrzymania Twojego gospodarstwa.

Pompy Ciepła i fotowolatika

Fotowoltaika na gruncie dla Rolnika

Wykorzystaj maksymalną moc fotowoltaiki, dzięki umieszceniu jej na gruncie, co pozwala na wydajne ustawienie paneli.

Farmy fotowolaticzne

Farmy Fotowolaticzne

Przeznacz swoją działkę na farmę fotowoltaiczną i zacznij zarabiać na produkcji i sprzedaży energii elektrycznej ze słońca.

>

Poznaj wszystkie koszty fotowoltaiki.

Projekt instalacji, montaż, a później serwis wszystkich oferowanych przez nas paneli fotowoltaicznych,
to skład naszej kompleksowej usługi.

Dofinansowania na Fotowoltaikę dla Rolników

Nasi specjaliści znajdą najlepsze rozwiązanie wsparcia finansowego Twojej inwestycji i pomogą Ci w pozyskaniu dofinansowania oraz w dopłenieniu wszystkich z tym związanych formalności.

Agroenergia

Dofinansowanie dla rolników do 20% kosztów kwalifikowanych do instalacji fotowoltaicznej lub pompy ciepła.

Zwrot kredytu

Jest to jeden z wariantów otrzymania dotacji na częściową spłatę kapitału kredytu jaki zaciągasz na cele zgodne z programem „Czyste Powietrze”.

Odliczenie podatku rolnego

Wszyscy rolnicy mogą skorzystać z tzw. ulgi inwestycyjnej. Pozwala ona na odliczenie od podatku rolnego m.in. wydatków związanych z zakupem instalacji fotowoltaicznej.

Pomożemy Ci zdobyć dofinansowanie do Fotowoltaiki!

Zadzwoń do nas i odpwiedz na kilka pytań naszego eksperta. Doradca przekaże Ci wszystkie potrzebne informacje
i odpowie w jaki sposób pozyskać dofinansowanie na fotowoltaikę.

Zobacz nasze Realizacje

Działamy na terenie całej Polski codziennie montując fotowoltaikę dla gospodarstw rolnych, w obiektach firmowych i budynkach użytkowych.

Brodnica

Montaż instalacji fotowoltaicznej wykonanej dla firmy. Zainstalowana moc, to 6,30 kWp..

Gołuszyn

Elektrownia fotowoltaiczna o mocy 40 kWp usytuowana na gruncie.

Dąbrówka

Instalacja fotowoltaiczna na dachu o mocy 5,76 kWp.

Burkat

Montaż paneli fotowoltaicznych o mocy 8,47 kWp.

Lipowiec Kościelny

Montaż paneli fotowoltaicznych o mocy 49,95 kWp.

Oczyszczalnia ścieków Żuromińskich Zakładów Komunalnych

Montaż paneli fotowoltaicznych o mocy 50 kWp.

Zobacz nasze Opinie

Naszą działalność opieramy wyłącznie na sprawdzonych oraz zaufanych pracownikach. Całą odpowiedzialność bierzemy na siebie. Dzięki temu możemy gwarantować usługę o najwyższej jakości, co potwierdzają nasze opinie.

Anita C
Anita C
2021-06-17
Firma godna polecenia, bardzo rzeczowa wycena i profesjonalne doradztwo to w dzisiejszych czasach rzadko spotykane, bardzo dobry kontakt. Montaż w jeden dzień i to sporo przed wyznaczonym terminem , instalacja założona fachowo, ekipa montująca znająca się na rzeczy i wyjaśniająca wszystkie niuanse. Instalacja już działa i nabija, uzyski bardzo wysokie, ale wiadomo komu to zawdzięczać Firma Electro Control numer 1. Serdecznie polecam tego instalatora, na pewno nie będziecie zawiedzeni.
Krzysztof Aniołek
Krzysztof Aniołek
2021-06-14
Profesjonalna pomoc przy załatwianiu wszelkich formalności .Mimo dużej odległości od siedziby Firmy ( montaż w woj . śląskim ) solidność co do terminu wykonania. Fachowe i rzetelne wykonanie instalacji. Pracujemy nad realizacją następnego zlecenia. Polecam. Krzysztof Aniołek
gviastka
gviastka
2021-06-13
Kompetentna i rzetelna obsługa.
Sylwia Olencka
Sylwia Olencka
2020-09-30
Firma sprawdzona przez wielu moich znajomych. Oferuje fachowe doradztwo i konkurencyjne ceny. Montaż wykonany w bardzo szybkim czasie. Pomoc w uzyskaniu dotacji "Mój Prąd". Szczerze polecam!
Maciej Witkowski
Maciej Witkowski
2020-09-28
Mega fachowa obsługa, instalacja trwała 1 dzień a cena była niższa od konkurencji. Szukałem firmy z okolic Mławy, jestem bardzo zadowolony i polecam firmę pana Pawła Grąckiego

Darmowa Wycena i Konsultacja

Doradzimy i odpowiemy na wszystkie Twoje pytania dotyczące fotowoltaiki. Napisz lub zadzwoń. Konsultacja jest całkowicie darmowa. Zapraszamy do kontaktu.

Fotowoltaika dla rolnika

Instalacji fotowoltaicznych w Polsce przybywa nieustannie z roku na roku. Co więcej, w ostatnich latach panele słoneczne coraz częściej można zaobserwować już nie tylko na działkach prywatnych i domach jednorodzinnych, ale także na gospodarstwach rolnych. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ fotowoltaika dla rolnika jest rozwiązaniem równie korzystnym, co dla osoby prywatnej – a w wielu przypadkach jeszcze korzystniejszym. Jeżeli Ty również chcesz w swoim gospodarstwie postawić na ekonomiczne i ekologiczne panele słoneczne, jesteś w odpowiednim miejscu. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Gospodarstwa rolne a koszty energii elektrycznej

Każde gospodarstwo rolne ma duże zapotrzebowanie na energię elektryczną. Rolnicy niemalże zgodnym chórem przyznają, że koszty związane z energią elektryczną stanowią lwią część produkcji rolnej – energia elektryczna to zazwyczaj nawet do 20% wszystkich kosztów produkcyjnych. Chociaż dokładne liczby zależą w dużej mierze od rodzaju gospodarstwa i jego wielkości, niezmiennie robią one duże wrażenie – tym bardziej, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że w ostatnim czasie ceny prądu regularnie wzrastają.

Rolnicy prowadzący gospodarstwa rolne przyznają, że to właśnie wzrastające ceny energii elektrycznej są głównym czynnikiem, skłaniającym ich do zainwestowania w odnawialne źródła energii. Czy faktycznie panele słoneczne są bardziej opłacalne niż kupowanie energii elektrycznej od dostawców? Stopień opłacalności fotowoltaiki w gospodarstwie rolnym zależy w znacznej mierze od indywidualnej sytuacji, jednak biorąc pod uwagę ilości energii, jakie zużywają takie gospodarstwa, można założyć, że w znacznej większości przypadków fotowoltaika dla rolnika będzie rozwiązaniem opłacalnym. Zalet paneli słonecznych jest zresztą znacznie więcej.

Jakie korzyści ma fotowoltaika w gospodarstwie rolnym?

Od razu warto zaznaczyć, że fotowoltaika w gospodarstwie rolnym jest dobrym rozwiązaniem nie tylko z powodu wysokich kosztów związanych z energią elektryczną. Boom na panele fotowoltaiczne w naszym kraju trwa, ponieważ jej zalety zauważa coraz więcej osób. Jakie korzyści płyną z montażu instalacji fotowoltaicznej w gospodarstwie rolnym? Jako producenci paneli słonecznych możemy ich wymienić przynajmniej kilka.

Uniezależnienie od cen prądu

Ceny prądu regularnie szybują w górę. O ile ich wzrost nie zawsze jest znacznie odczuwalny w przypadku domów jednorodzinnych, o tyle w przypadku gospodarstw rolnych – jak najbardziej. O tym mówią zresztą sami rolnicy. W badaniu „Energia elektryczna w gospodarstwie”, które w 2019 roku przeprowadziła firma Martin & Jacob, stwierdzono, że niemal 65% rolników jest gotowych rozważyć zainwestowanie w alternatywne źródła energii przy rosnących cenach prądu.

Biorąc pod uwagę te okoliczności, nie ulega wątpliwości, że panele słoneczne w gospodarstwie rolnym to najlepsze rozwiązanie. Pozyskiwanie darmowej energii elektrycznej sprawia, że rolnik staje się w zasadzie uniezależniony od rosnących rachunków za prąd. Dodatkowo, instalacja fotowoltaiczna pozwala też magazynować niewykorzystaną energię, która może następnie zostać użyta po zachodzie słońca lub podczas bardziej pochmurnych dni.

Ekologia

Mówiąc o zaletach fotowoltaiki, nie można nie wspomnieć o aspekcie ekologicznym. Nie ma wątpliwości co do tego, że współcześnie wszyscy powinniśmy dokładać wszelkich starań, by nasza planeta była w jak najlepszej kondycji. Odpowiednie działania powinni podjąć przede wszystkim ci, którzy mają większy wpływ na środowisko naturalne niż osoby indywidualne – czyli między innymi rolnicy.

Pod względem ekologicznym trudno znaleźć rozwiązanie lepsze niż fotowoltaika. Zacznijmy od tego, że same panele słoneczne są produkowane z materiałów, które można poddać recyklingowi, takich jak aluminium czy krzem. Co więcej, działająca instalacja fotowoltaiczna nie wydziela jakichkolwiek szkodliwych pyłów i substancji – jest ona całkowicie bezpieczna zarówno dla człowieka, jak również dla środowiska naturalnego. Warto wspomnieć też o tym, że instalacja taka nie zużywa zasobów wody pitnej.

Chociaż aspekt ekologiczny powinien być istotny dla każdego rolnika, są przedsiębiorcy, którzy szczególnie powinni na niego zwrócić uwagę. Mowa tu między innymi o producentach żywności bio lub eko, u których produkcja prądu z odnawialnych źródeł powinna być ważna również z wizerunkowego punktu widzenia.

Łatwość obsługi

Zaletą proponowanych przez nas instalacji fotowoltaicznych dla rolników jest również fakt, że są one bardzo proste w obsłudze. Właściciele gospodarstw rolnych, którzy mieli już okazję skorzystać z paneli słonecznych, podkreślają, że energia jest pobierana i produkowana automatycznie, więc na co dzień fotowoltaika jest praktycznie bezobsługowa. Profesjonalnie przeprowadzony montaż paneli sprawia, że w fotowoltaikę w zasadzie nie trzeba ingerować. Wyjątkiem jest oczywiście regularne czyszczenie paneli – chociaż część zabrudzeń jest po prostu zmywana przez deszcz, przy większych zanieczyszczeniach i osadzających się liściach, które mogą negatywnie wpływać na wydajność paneli, niezbędne może się okazać ręczne czyszczenie. Oczywiście, można też zamówić zespół specjalistów, którzy wykonają profesjonalne mycie paneli.

Korzystanie z niewyczerpalnej energii

Kolejną korzyścią, płynącą z korzystania z fotowoltaiki, jest jej ogólna dostępność i niewyczerpalność. Oczywiście, promienie słoneczne nie do każdego miejsca na Ziemi docierają w równym stopniu, jednak polscy rolnicy niewątpliwie są pod tym względem w doskonałym położeniu. Dość powiedzieć, że europejskimi liderem pod względem zainstalowanych mocy fotowoltaicznych na rynku europejskim są sąsiadujący z Polską Niemcy.

Słońce jest źródłem energii niewyczerpalnym, z którego można korzystać praktycznie wszędzie. To oznacza, że rolnik inwestujący w swoją prywatną mikroelektrownię nie musi się obawiać ewentualnych przerw w dostawach prądu, a co więcej, może ją zastosować nawet w miejscach, które są oddalone od linii energetycznych. Pod tym względem fotowoltaika dla rolników jest po prostu rozwiązaniem bardzo uniwersalnym.

Dofinansowania dla rolnika

Osoby, które decydują się na montaż instalacji fotowoltaicznej, mogą liczyć na różnego rodzaju dofinansowania i ulgi. Dotyczy to nie tylko klientów indywidualnych, decydujących się na montaż paneli na prywatnej działce, ale także rolników. Wybierając panele fotowoltaiczne naszego przedsiębiorstwa Elektro Control, możesz liczyć na różnego typu dofinansowania dla rolnika, które umożliwiają zmniejszenie kosztów wykonania montażu instalacji oraz eksploatacji paneli słonecznych. Jakie dofinansowania dla rolnika są dostępne w naszej ofercie?

Ulga inwestycyjna

Właściciele gospodarstw rolnych przede wszystkim powinni mieć świadomość tego, że jako podatnicy podatku rolnego mogą skorzystać z tak zwanej ulgi inwestycyjnej. Zgodnie z art. 13 ustawy o podatku rolnym, ulga inwestycyjna przysługuje z tytułu wydatków poniesionych między innymi na zakup i zainstalowanie urządzeń do wykorzystania na cele produkcyjne naturalnych źródeł energii.

Ulgę inwestycyjną przyznaje się już po zakończeniu inwestycji fotowoltaicznej i odliczeniu od należnego podatku rolnego od gruntów znajdujących się na terenie gminy, w której założono panele słoneczne. Ulga inwestycyjna ma wysokość 25% nakładów inwestycyjnych, które są udokumentowane rachunkami. Jednocześnie pamiętaj o tym, że by było możliwe przyznanie dofinansowania, niezbędne jest sfinansowanie inwestycji ze środków własnych.

Dopłaty z programy AgroEnergia

Pamiętaj, że jeśli chcesz zamontować panele słoneczne na swoim gospodarstwie, jako rolnik należysz do grupy bardziej uprzywilejowanej względem klientów indywidualnych. Masz dostęp do różnych dotacji, takich jak dopłaty z programu AgroEnergia. Jest to dotacja organizowana przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, którego celem jest zwiększenie produkcji energii elektrycznej na obszarach rolniczych.

Podobnie jak wymieniona wyżej ulga inwestycyjna, dopłata z AgroEnergii jest wypłacana po wykonaniu montażu instalacji fotowoltaicznej. Może ona wynieść maksymalnie do 15 000 złotych dla instalacji fotowoltaicznych od 10 kWp do 30 kWp oraz do 25 000 złotych dla instalacji fotowoltaicznych od 30 kWp do 50 kWp.

Odliczenia podatku VAT

Mówiąc o wszelkiego rodzaju dofinansowaniach i dopłatach związanych z instalacją i eksploatacją paneli fotowoltaicznych, należy wspomnieć także o uldze w postaci możliwości odliczenia podatku VAT. Rolnik może odliczyć podatek VAT od instalacji fotowoltaicznej, ale tylko w takim stopniu, w jakim wykorzystuje ją na potrzeby związane z gospodarstwem.

Jako rolnik możesz zatem uzyskać zwrot 100% VAT, ale tylko wtedy, gdy energia elektryczna, którą uzyskasz z zamontowanych paneli słonecznych, jest w całości wykorzystywana na potrzeby prowadzenia gospodarstwa rolnego.

Wybierz panele słoneczne dla rolników od Elektro Control

Jeżeli chcesz dołączyć do rolników, wykorzystujących w swoim gospodarstwie instalację fotowoltaiczną do produkcji energii elektrycznej, jesteś w odpowiednim miejscu! Nasza firma jest obecna na rynku od 2016 roku, czyli od czasu, w którym branża fotowoltaiczna dopiero raczkowała. Oznacza to, że mamy nie tylko niezbędne w branży kompetencje, ale także doświadczenie, które pozwala nam tworzyć projekty i instalacje optymalnie dobrane do rodzaju i wielkości gospodarstwa.

Proponowane przez nas panele słoneczne dla rolników mogą być zamontowane nie tylko na dachu, ale również na gruncie. Masz zatem możliwość wybrania takiego rozwiązania, które bardziej Ci odpowiada. Co więcej, w ofercie mamy też opcje kompleksowe – montaż fotowoltaiki z pompą ciepła lub fotowoltaiki z magazynem energii, który umożliwia magazynowanie niewykorzystanej energii elektrycznej.

Ile kosztuje oferowana przez naszą firmę instalacja fotowoltaiczna do gospodarstw? Pakiet naszej usługi, czyli wycena, projekt i montaż paneli słonecznych wynosi:

 • 10 kWp – od 33 500 złotych netto,
 • 20 kWp – od 58 900 złotych netto,
 • 50 kWp – od 139 500 złotych netto,

Dbamy o to, by nasze ceny były konkurencyjne, a zaprojektowane i wykonane przez nas instalacje – jak najlepiej dopasowane do specyfiki i rozmiaru gospodarstwa. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Call Now Button