Najniższe ceny fotowoltaiki i szybki montaż

Fotowoltaika dla Domu

Montaż instalacji fotowoltaicznej pozwoli Ci na obniżenie rachunków za prąd nawet o 90%. Skorzystaj z programu Mój prąd 5.0 na fotowoltaikę i znacząco obniż koszt swojej inwestycji już dzisiaj.

fotowoltaika

Korzyści z inwestycji w Fotowoltaikę

Fotowoltaika dzięki licznym możliwościom dofinansowania staję się niezwykle atrakcyjnym rozwiązaniem, dzięki któremu możesz obniżyć swoje rachunki nawet o 90%.

Niezależność energetyczna, fotowoltaika zapewnia bezpieczeństwo Twojej rodzinie.

Szybki zwrot z inwestycji, inwestując w panele fotowoltaiczne obniżasz swoje rachunki za prąd.

Możliwość dofinansowania, istnieje wiele programów, które pomogą Ci w sfinansowaniu Twojej inwestycji.

Zdalne sterowanie, nasza fotowoltaika pozwala na wygodne sterowanie poprzez aplikację.

Postaw na doświadczonego wykonawcę z Twojego regionu

Oferujemy kompleksową usługę montażu, serwisu i doradztwa w zakresie dofinansowań i montażu instalacji fotowolaticznej. Zapraszamy do współpracy z firmą Elektro Control.

Elektro Control viessmann

Jesteśmy certyfikowanymi montażystami Fotowoltaiki w Polsce

Naszą działalność opieramy na sprawdzonych oraz zaufanych pracownikach. Dzięki czemu możemy gwarantować usługę o najwyższej jakości.

 • Kompleksowa obsługa

  Wybierając Elektro Control wybierasz firmę, która ma wieloletnie doświadczenie w montażu nie tylko fotowolatiki, ale i magazynów energii oraz pomp ciepła.

 • Montaż paneli do 3 dni

  Dysponujemy magazynem z panelami oraz własnymi ekipami montażowymi. Oferujemy naszym klientom instalację fotowolataiki w ciągu 1-3 dni od podpisania umowy.

 • Oferujemy serwis 24/7

  Wychodząc na przeciw oczekiwaniom naszych klientów, oferujemy całodobowy serwis naszych instalacji fotowoltaicznych.

Fotowoltaika dopasowana do Twoich potrzeb

Wieloletnie doświadczenie na rynku instalacji fotowoltaicznych, umożliwia Nam kompleksowe podejście do każdego klienta zapewniając mu pełną obsługę przed, w trakcie oraz po wykonaniu instalacji.

Pompy Ciepła do budynków mieszkalnych

Magazyn Energii

Wykorzystaj energię ze swojej fotowoltaiki i jeszcze bardziej obniż rachunki za energię elektryczną.

Skontaktuj się z nami
Fotowoltaika z Magazynem Energii

Fotowoltaika z Magazynem Energii

Zainwestuj w fotowolatikę z magazynem enrgii i uniezależnij się od przerw w dostawie prądu.

Skontaktuj się z nami
Przemysłowe Pompy Ciepła

Fotowoltaika z Pompą Ciepła

Zwiększ samowystarczalność Twojego domu przez montaż paneli fotowoltaicznych z pompą ciepła.

Skontaktuj się z nami
>

Poznaj wszystkie koszty fotowoltaiki.

Projekt instalacji, montaż, a później serwis wszystkich oferowanych przez nas paneli fotowoltaicznych,
to skład naszej kompleksowej usługi.

Dofinansowanie na Fotowoltaikę

Nasi specjaliści znajdą najlepsze rozwiązanie wsparcia finansowego Twojej inwestycji i pomogą Ci w pozyskaniu dofinansowania oraz w dopłenieniu wszystkich z tym związanych formalności.

Czyste powietrze

W ramach programu Czyste Powietrze osoby zainteresowane zakupem i montażem fotowoltaiki mogą skorzystać z dofinansowania. Kwota pieniędzy o jaką można się starać wynosi od 25 000 do 69 000 zł.

Agroenergia

Dofinansowanie dla rolników do 20% kosztów kwalifikowanych do instalacji fotowoltaicznej lub pompy ciepła.

Zwrot kredytu

Jest to jeden z wariantów otrzymania dotacji na częściową spłatę kapitału kredytu jaki zaciągasz na cele zgodne z programem „Czyste Powietrze”.

Ulga termoizolacyjna

Dzięki uldze termoizolacyjnej możesz odliczyć aż do 53 000 zł. Co ważne ulgę w podatku można łączyć z inwestycjami dotowanymi np. z programu Czyste Powietrze.

Mój prąd 5.0

W zależności od tego na jakie rozwiązanie wnioskujesz o dofinansowanie oraz na to w jakiej formie obecnie się rozliczasz możesz liczyć na dofinansowanie o maksymalnej wartości czyli nawet 58 000 zł.

Energia Plus 2022

Od 01 kwietnia do 16 grudnia 2022 roku firmy mogą składać wnioski o dofinansowanie w ramach programu Energia Plus. Wsparcie jest udzielane w formie pożyczki dla firm i przedsiębiorców na korzystnych zasadach.

Pomożemy Ci pozyskać dofinansowanie do Fotowoltaiki!

Zadzwoń do nas i odpwiedz na kilka pytań naszego eksperta. Doradca przekaże Ci wszystkie potrzebne informacje i odpowie w jaki sposób pozyskać dofinansowanie na fotowoltaikę.

Zobacz nasze Realizacje

Działamy na terenie całej Polski codziennie montując fotowoltaikę w domkach jednorodzinnych, obiektach firmowych i budynkach użytkowych.

fotowoltaika

Instalacja fotowoltaiczna w miejscowości Gołuszyn

fotowoltaika

Instalacja fotowoltaiczna w Warszawie

alpha innotec

Instalacja fotowoltaiczna Różnowie

alpha innotec

Instalacja fotowoltaiczna w Sierpcu

Zobacz nasze Opinie

Naszą działalność opieramy wyłącznie na sprawdzonych oraz zaufanych pracownikach. Całą odpowiedzialność bierzemy na siebie. Dzięki temu możemy gwarantować usługę o najwyższej jakości, co potwierdzają nasze opinie.

Anita C
Anita C
2021-06-17
Firma godna polecenia, bardzo rzeczowa wycena i profesjonalne doradztwo to w dzisiejszych czasach rzadko spotykane, bardzo dobry kontakt. Montaż w jeden dzień i to sporo przed wyznaczonym terminem , instalacja założona fachowo, ekipa montująca znająca się na rzeczy i wyjaśniająca wszystkie niuanse. Instalacja już działa i nabija, uzyski bardzo wysokie, ale wiadomo komu to zawdzięczać Firma Electro Control numer 1. Serdecznie polecam tego instalatora, na pewno nie będziecie zawiedzeni.
Krzysztof Aniołek
Krzysztof Aniołek
2021-06-14
Profesjonalna pomoc przy załatwianiu wszelkich formalności .Mimo dużej odległości od siedziby Firmy ( montaż w woj . śląskim ) solidność co do terminu wykonania. Fachowe i rzetelne wykonanie instalacji. Pracujemy nad realizacją następnego zlecenia. Polecam. Krzysztof Aniołek
gviastka
gviastka
2021-06-13
Kompetentna i rzetelna obsługa.
Sylwia Olencka
Sylwia Olencka
2020-09-30
Firma sprawdzona przez wielu moich znajomych. Oferuje fachowe doradztwo i konkurencyjne ceny. Montaż wykonany w bardzo szybkim czasie. Pomoc w uzyskaniu dotacji "Mój Prąd". Szczerze polecam!
Maciej Witkowski
Maciej Witkowski
2020-09-28
Mega fachowa obsługa, instalacja trwała 1 dzień a cena była niższa od konkurencji. Szukałem firmy z okolic Mławy, jestem bardzo zadowolony i polecam firmę pana Pawła Grąckiego

Darmowa Wycena i Konsultacja

Doradzimy i odpowiemy na wszystkie Twoje pytania dotyczące fotowoltaiki. Napisz lub zadzwoń. Konsultacja jest całkowicie darmowa. Zapraszamy do kontaktu.

Fotowoltaika dla domu

Coraz większą popularność paneli fotowoltaicznych w naszym kraju można dostrzec gołym okiem. Nawet jeżeli do tej pory montażem paneli słonecznych na swoich działkach nie chwalili się Twoi bliscy i znajomi, z pewnością zauważyłeś, że w miastach i na wsiach coraz częściej stawia się na fotowoltaikę dla domu jednorodzinnego. Jeśli zastanawiasz się, czy warto postawić na takie panele i darmowy prąd, jesteś w odpowiednim miejscu. W Elektro Control odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i przeprowadzimy profesjonalny montaż paneli fotowoltaicznych w Twoim domu.

Panele fotowoltaiczne – rozwiązanie na miarę XXI wieku

W ostatnich latach coraz częściej można spotkać się z opiniami mówiącymi, że fotowoltaika dla domu jednorodzinnego to prawdziwe rozwiązanie na miarę XXI wieku – wykorzystujące odnawialne źródła energii i uniezależniające od rosnących w zastraszającym tempie cen energii elektrycznej. Najlepszym dowodem na to, że coraz więcej osób dostrzega korzyści wynikające z stosowania paneli słonecznych, są liczby.

Przełomowym rokiem dla fotowoltaiki w Polsce był rok 2020, w którym przekroczono próg 500 tysięcy instalacji prosumenckich. Jednak od tego czasu zaufanie do fotowoltaiki nadal rośnie. Na koniec marca 2022 roku moc zainstalowanej w Polsce fotowoltaiki wynosiła już ponad 9400 MW, czyli ponad dwa razy więcej niż w analogicznym czasie w roku poprzednim, kiedy było to „zaledwie” 4480 MW. Te statystyki to najlepsze potwierdzenie tego, że warto postawić na montaż paneli słonecznych w domu – tym bardziej że rozwiązanie takie wiąże się z wieloma zaletami, które doceni po prostu każdy!

Fotowoltaika dla domu jednorodzinnego – jakie są zalety tego rozwiązania?

Fotowoltaika w ostatnim czasie jest tematem, który często powraca w dyskusji publicznej – zarówno w mediach internetowych, jak również telewizyjnych programach informacyjnych. Wszelkiego rodzaju dyskusje są inicjowane nie tylko przez producentów i monterów paneli słonecznych, ale także przez osoby, które miały już okazję skorzystać z tego rozwiązania, a nawet przez rząd, oferujący różnego rodzaju dofinansowania takich inwestycji. Wszelkie pochwały płynące w stronę paneli PV to jednak nie PR-owe zagranie – fotowoltaika naprawdę ma wiele zalet!

Darmowy prąd

Największym plusem, wynikającym z zamontowania paneli fotowoltaicznych, jest oczywiście możliwość pozyskiwania darmowej energii elektrycznej. Wykorzystywany na co dzień w gospodarstwie domowym prąd jest pobierany w pierwszej kolejności z prywatnej instalacji fotowoltaicznej, a co za tym idzie, jest całkowicie darmowy. Dopiero w momencie, gdy „zapasy” energii elektrycznej pobieranej z prywatnej mikroelektrowni się skończą, niezbędne jest kupienie prądu od dostawców energii elektrycznej. Jednak nawet wówczas rachunki są kilkukrotnie mniejsze niż w sytuacji, w której cały prąd jest pozyskiwany od dostawcy.

Darmowy prąd to duży atut fotowoltaiki. Warto jednak spojrzeć na ten aspekt także z innej strony. Postawienie na montaż paneli fotowoltaicznych w domu w znaczącym stopniu uniezależnia Cię od nieustannie rosnących cen energii elektrycznej. Rozważając zainwestowanie w fotowoltaikę, warto mieć to na uwadze – zwłaszcza jeśli z coraz większymi obawami spoglądasz na comiesięczne rachunki za prąd.

Ekologia

O tym, że nasza planeta jest w coraz gorszym stanie, nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać. Powszechne stosowanie proekologicznych rozwiązań powinno być zatem traktowane nie jako ewentualność na przyszłość, lecz jako konieczność, która nie powinna czekać. Pod tym względem trudno znaleźć opcję bardziej ekologiczną niż panele słoneczne.

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na fakt, że panele fotowoltaiczne produkuje się z materiałów, które podlegają recyklingowi, czyli aluminium oraz krzemu. Dodatkowo, wytwarzające energię elektryczną panele nie emitują jakichkolwiek szkodliwych dla zdrowia pyłów oraz substancji – jest to rozwiązanie całkowicie bezpieczne zarówno dla nas, ludzi, jak również dla flory i fauny. Mówiąc o ekologicznym aspekcie fotowoltaiki, nie można zapomnieć o tym, że nie zużywa ona zasobów wody pitnej. Jeżeli zatem ekologia i kondycja środowiska naturalnego jest czymś, co leży Ci na sercu, oferowane przez nas panele słoneczne bez wątpienia są rozwiązaniem idealnym do Twojego domu jednorodzinnego.

Możliwość uzyskania dofinansowania

W zależności od powierzchni, na jakiej mają zostać położone panele fotowoltaiczne, oraz ilości prądu, jaką będą mogły one wytworzyć, montaż instalacji fotowoltaicznej dla domu jednorodzinnego może wiązać się z wydatkiem od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Warto jednak mieć świadomość tego, że osoby inwestujące w panele fotowoltaiczne mogą skorzystać z różnych dofinansowań – począwszy od dotacji, przez pożyczki, a kończąc na ulgach termomodernizacyjnych.

Na co możesz liczyć, wybierając panele fotowoltaiczne od naszego przedsiębiorstwa Elektro Control? Klienci indywidualni, wybierający fotowoltaikę dla domu jednorodzinnego, mają możliwość skorzystania z dofinansowania w formie dotacji MÓJ PRĄD w wysokości 3000 złotych, a także ulgi termomodernizacyjnej od 17% wartości inwestycji. Biorąc pod uwagę różne dofinansowania, można stwierdzić, że obecnie jest najlepszy moment na montaż paneli słonecznych na prywatnej działce.

Korzystanie z niewyczerpalnej energii

Mówiąc o zaletach fotowoltaiki, nie można nie wspomnieć o tym, że wybierając ją, możesz skorzystać z niewyczerpalnego źródła energii, które, dodatkowo, jest ogólnodostępne. Oczywiście, każde miejsce na kuli ziemskiej jest ogrzewane przez słońce tak samo, jednak pod tym względem w Polsce panują warunki zdecydowanie komfortowe. Energia słoneczna dla naszego kraju jest porównywalna z tą liczoną dla Niemiec – państwa, będącego niekwestionowanym liderem pod względem zainstalowanych mocy na rynku europejskim.

Ogólna dostępność do energii słonecznej w naszym kraju każe nam zwrócić uwagę na jeszcze jeden aspekt. Montaż paneli słonecznych można przeprowadzić praktycznie wszędzie – nawet w miejscach, które są oddalone od linii energetycznych. Dodatkowo, ogólnie fotowoltaika jest uniezależniona od panujących warunków atmosferycznych – a to oznacza, że wybierając ją, nie jesteś narażony na ewentualne przerwy w dostawach prądu. Nigdy nie następuje całkowity spadek produkcji prądu.

Łatwość obsługi

Na zalety instalacji fotowoltaicznej często wskazują również osoby, które mają już okazję z niej korzystać. Tutaj zazwyczaj wskazuje się na łatwość obsługi instalacji. Energia jest pobierana i produkowana przez panele automatycznie, a co za tym idzie, na co dzień domownicy praktycznie nie muszą martwić się o działanie instalacji. Odpowiednie zaprojektowanie i montaż paneli słonecznych sprawia, że instalacja staje się praktycznie bezobsługowa i zazwyczaj nie wymaga jakiejkolwiek poważniejszej ingerencji. Warto też jeszcze raz wspomnieć o tym, że panele fotowoltaiczne pracują bezgłośnie – to sprawia, że na co dzień są praktycznie niezauważalne.

W gruncie rzeczy jedynym obowiązkiem domowników jest regularne czyszczenie paneli. Co prawda przy odpowiednio założonej instalacji dużą część zabrudzeń po prostu zmywa deszcz, jednak utrzymujące się na panelach liście oraz inne zabrudzenia mogą sprawić, że instalacja będzie działała mniej wydajnie. W takich sytuacjach można jednak samodzielnie przeprowadzić czyszczenie lub zamówić naszą ekipę specjalistów.

Montaż paneli słonecznych i ich obsługa – ile kosztuje?

Zastanawiasz się, ile kosztuje całościowo montaż paneli słonecznych oraz ich codzienna obsługa? Ceny, jak wspomnieliśmy wcześniej, bywają naprawdę różne i zależą od wielu czynników. Kluczowe znaczenie ma tutaj oczywiście rozmiar instalacji oraz rodzaj wykorzystanych komponentów i ich moc. W Elektro Control stosujemy następujący cennik przy instalacjach fotowoltaicznych dla klientów indywidualnych i domów jednorodzinnych:

 • 3 kWp – od 18 000 złotych brutto;
 • 6 kWp – od 28 500 złotych brutto;
 • 10 kWp – od 38 000 złotych brutto.

Dbamy o to, by oferowane przez nas ceny były nie tylko konkurencyjne, ale również atrakcyjne na współczesnym rynku. Jednocześnie przypominamy, że klienci chcący zamontować panele fotowoltaiczne w domach jednorodzinnych, mogą skorzystać z dotacji MÓJ PRĄD oraz ulgi termomodernizacyjnej, które obniżają koszt projektu i montażu instalacji.

W Elektro Control zależy nam na tym, by jak najwięcej osób mogło skorzystać z naszej oferty i odkryć zalety stosowania paneli słonecznych. To właśnie dlatego naszym klientom oferujemy bezpłatną wycenę instalacji, co jest pierwszym krokiem do przejścia na to ekologiczne i ekonomiczne rozwiązanie. Na początku skontaktujemy się z Tobą w wybranym przez Ciebie terminie, a następnie odwiedzimy Cię w celu przeprowadzenia oględzin dachu i jego pomiaru. Po spotkaniu przedstawimy dostępne dla Ciebie warianty instalacji oraz wyliczmy moc paneli fotowoltaicznych, która będzie najbardziej efektywna dla Twojego domu.

Koszty a zyski – postaw na fotowoltaikę dla swojego domu!

Oczywiście, w niektórych przypadkach – zwłaszcza wówczas, gdy mamy do czynienia z domem jednorodzinnym o dużym zużyciu energii elektrycznej  – koszty związane z montażem paneli fotowoltaicznych bywają dość wysokie. Jednak stawiając na fotowoltaikę, należy myśleć w znacznie szerszej i dalszej perspektywie. Jak zaznaczyliśmy już wcześniej, panele fotowoltaiczne umożliwiają uniezależnienie się od rosnących cen prądu. I nie mówimy tu o perspektywie kilku- czy kilkunastoletniej, a nawet o kilkudziesięcioletniej! Prawidłowo zaprojektowana i wykonana instalacja fotowoltaiczna z powodzeniem, bezawaryjnie może działać nawet przez czterdzieści lat.

Jak widzisz, kładąc na szali koszty i zyski związane z montażem instalacji fotowoltaicznej, te drugie zdecydowanie przeważają. Jest to po prostu rozwiązanie na miarę XXI wieku, z którego z roku na rok będzie korzystało coraz więcej osób. Dlatego zapoznaj się z naszą ofertą i zamów montaż paneli słonecznych w swoim domu! Jeżeli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości dotyczące naszych usług, skontaktuj się mailowo lub telefonicznie. Chętnie pomożemy!

Call Now Button