Pompa ciepła w Twoim domu

Nowoczesne i ekologiczne systemy centralnego ogrzewania

pompa ciepła Elektro Control

Powietrzna pompa ciepła

Powietrzna pompa ciepła to najlepsza opcja w Polsce do ogrzania domu! Dodatkowo bardzo ekonomiczna, ponieważ do swojego działania potrzebuje w dużym stopniu tylko powietrza zewnętrznego. W Polsce mamy sprzyjające warunki dla tego typu źródła ciepła. Powietrzna pompa ciepła działa nawet przy -28 °C.

oferta najdłuższej gwarancji

komfort i wygoda

możliwość dofinansowania

korzyści ekonomiczne

Przykładowy cennik

Pompa ciepła wraz z osprzętem i montażem

7
kW
od 30 000 zł
9
kW
od 35 000 zł
12
kW
od 40 000 zł
Ceny instalacji mogą ulec zmianie w zależności od bilansu energetycznego budynku.

Wybrane realizacje

Pompy ciepła wraz z montażem

Montaż pompy ciepła w miejscowości Cegielnia Lewicka

Pompa ciepła Viessmann o mocy 6 kW

Montaż pompy ciepła w miejscowości Glinki

Pompa ciepła Viessmann o mocy 8 kW

Instalacja systemu pompy ciepła

Zasobnik ciepłej wody + zbiornik buforowy

Fotowoltaika + pompa ciepła

W duecie z pompą ciepła, instalacja fotowoltaiczna gwarantuje największe oszczędności

Serwis pomp ciepła

Kompleksowe usługi

Jako jedyni w Mławie prowadzimy serwis pomp ciepła. Posiadamy wszystkie niezbędne pozwolenia. Współpracujemy z firmami zajmującymi czołową pozycję w branży ogrzewania i chłodzenia takimi jak Panasonic, LG, Viessmann.

panasonic logo
lg logo
viessmann logo

Dofinansowanie

Fundusze na Twoją inwestycję

Nasi specjaliści znajdą najlepsze rozwiązanie wsparcia finansowego Twojej inwestycji i pomogą Ci w pozyskaniu dofinansowania.

Zamów darmową konsultację

Wypełnij formularz. Odezwiemy się do Ciebie. Doradzimy, odpowiemy na Twoje pytania i rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

Pompy ciepła

Polacy coraz chętniej inwestują w odnawialne źródła energii. Statystyki z ostatnich lat jasno pokazują, że instalacje wykorzystujące OZE, takie jak panele fotowoltaiczne, z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Jednak zielona energia to nie tylko fotowoltaika! W naszym kraju rośnie zainteresowanie także ekologicznymi systemami c.o. Polacy wymieniając stare piece grzewcze i instalacje centralnego ogrzewania coraz częściej wybierają ogrzewanie domu pompą ciepła. I nie ma w tym nic dziwnego, bo rozwiązanie to niesie ze sobą korzyści ekonomiczne i ekologiczne. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego przedsiębiorstwa Elektro Control!

Pompa ciepła do c.w.u. – co to jest i jak działa?

Szukasz ekonomicznego i ekologicznego sposobu na ogrzewanie domu? Rosnące ceny węgla, gazu czy oleju opałowego nie tylko przyprawiają Cię o irytację, ale też wzbudzają coraz większy niepokój? W takim razie idealnym rozwiązaniem dla Ciebie może być nowoczesna pompa ciepła, będąca najlepszą odpowiedzią na wysokie rachunki i pogarszającą się kondycję środowiska naturalnego.

Mówiąc najprościej, pompa ciepła do c.w.u. to urządzenie grzewcze, które pozyskuje energię cieplną z otoczenia budynku, a następnie przekazuje ją do instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. Służy ona zatem do tego samego, co kocioł gazowy czy na paliwa stałe. Podstawowa różnica polega jednak na tym, że pompa ciepła zdecydowaną większość energii pozyskuje ze środowiska naturalnego. Energia pozyskiwana ze środowiska może wynosić nawet 75%, co oznacza, że do prawidłowej pracy potrzebuje zaledwie 25% energii elektrycznej!

Pompa ciepła bazuje na prostym, trzyczęściowym systemie:

  • system źródła ciepła – jest to część odpowiadająca za pobieranie energii ze środowiska naturalnego, na przykład z wód gruntowych czy gruntu, a w przypadku powietrznych pomp ciepła – z powietrza;
  • pompa ciepła – w pompie umieszczony jest parownik, w którym pozyskana energia jest przekazana do czynnika chłodniczego, oraz skraplacz. To tam dochodzi do zamienienia energii ze środowiska naturalnego w ciepło, które może być użyteczne w instalacji centralnego ogrzewania;
  • system dystrybucji i przechowywania ciepła – jest to instalacja grzewcza w budynku, będąca najczęściej ogrzewaniem płaszczyznowym (ściennym, podłogowym i grzejnikowym). To tutaj energia jest rozprowadzana po domu lub tymczasowo przechowywana.

Chociaż pompy ciepła na polskim rynku nie są jeszcze tak popularne jak w innych krajach Europy (choćby w Szwajcarii w pompę jest już wyposażony co trzeci dom!), z roku na rok na takie ekonomiczne ogrzewanie domu decyduje się coraz więcej osób. Nie ma w tym nic dziwnego, bo, jak widzisz, jest to rozwiązanie bardzo korzystne z finansowego punktu widzenia, a do tego nieskomplikowane! Dużą zaletą takiego systemu c.o. jest to, że można go zamontować nie tylko w nowobudowanych budynkach, ale także tych poddawanych modernizacji.

Ogrzewanie domu pompą ciepła – zalety

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że dla wielu osób ogrzewanie domu pompą ciepła może wydawać się dość zagadkowe. Dlatego jeżeli zastanawiasz się, czy faktycznie będzie to najlepsze rozwiązanie dla Twojego domu i nie wiesz, czy warto zainwestować w pompę ciepła, przedstawimy Ci kilka zalet wynikających z zastosowania właśnie takiej instalacji centralnego ogrzewania. Dlaczego kocioł na węgiel lub drewno warto zamienić na pompę ciepła?

Ekonomiczne ogrzewanie domu

Najważniejszą korzyścią wynikającą z zastosowania pompy ciepła, a jednocześnie korzyścią, którą można bezpośrednio odczuć, są zdecydowanie niższe koszty ogrzewania domu. Jak wspomnieliśmy wcześniej, do produkcji ciepła oferowane przez nas pompy wykorzystują tylko 25% energii elektrycznej. To oznacza, że nawet ¾ potrzebnej do ogrzania domu energii jest pozyskiwane ze środowiska naturalnego – innymi słowy, jest to energia darmowa i odnawialna. Wnioski nasuwają się same – proponowane ekonomiczne ogrzewanie domu pozwala znacząco zmniejszyć miesięczne rachunki!

Co więcej, taką instalację można dodatkowo ulepszyć, decydując się na montaż pompy ciepła w pakiecie z panelami fotowoltaicznymi. Tego typu kompleksowe rozwiązanie sprawia, że dom staje się praktycznie samowystarczalny. Obecnie Polska jest krajem, w którym rynek pomp ciepła rozwija się najszybciej w całej Europie i jak widzisz, nie ma w tym przypadku!

Ekologiczne rozwiązanie

Mówiąc o zaletach pomp ciepła, musimy wspomnieć nie tylko o ekonomii, ale również o ekologii. Pod tym względem proponowana przez nas opcja również nie ma sobie równych. Stosowane powszechnie instalacje grzewcze podczas ogrzewania domu emitują do atmosfery wiele różnego rodzaju zanieczyszczeń – duże ilości dwutlenku węgla, dym i popioły. Na tym tle system bazujący na pompie ciepła to najbardziej ekologiczne rozwiązanie, ponieważ nie wiąże się z wydzielaniem do atmosfery żadnych szkodliwych substancji czy pyłów, które mogłyby niekorzystnie oddziaływać na zdrowie nasze, florę oraz faunę.

Na pompę ciepła powinny zatem zdecydować się osoby, którym zależy na stanie środowiska naturalnego. Najlepszym potwierdzeniem ekologiczności pompy ciepła jest fakt, że decydując się na tę inwestycję, możesz liczyć na wsparcie finansowe ze strony państwa – wymiana instalacji centralnego ogrzewania na pompę ciepła jest dofinansowywana z rządowego programu „Czyste Powietrze”, którego celem jest poprawienie jakości powietrza.

Bezobsługowe działanie i bezpieczeństwo

Należy zwrócić uwagę na jeszcze jedną rzecz: pompy ciepła są całkowicie bezobsługowe. Jedyne, co musisz zrobić Ty, to ustawić odpowiednią temperaturę – wszystkim innym zajmuje się zautomatyzowany system. Według zebranych danych odpowiednio dobrana i eksploatowana pompa ciepła może bezawaryjnie działać przez okres nawet trzydziestu lat. Nie trzeba zatem martwić się ewentualnymi wymianami najważniejszych, a co za tym idzie, najdroższych komponentów. Ingerencja w funkcjonowanie pompy ogranicza się do ustawiania pożądanej temperatury oraz pamiętania o regularnych przeglądach.

Co więcej, to ekonomiczne ogrzewanie domu jest także całkowicie bezpieczne. Nie występuje bowiem ryzyko wybuchu czy zaczadzenia, co ma miejsce przy instalacjach paliwowych lub gazowych olejowych.

Prosty montaż

Ostatnią zaletą systemu centralnego ogrzewania wykorzystującego pompę ciepła, na którą zwracamy uwagę, jest wyjątkowo prosty montaż. Profesjonalna i doświadczona ekipa przeprowadzi montaż pompy powietrznej w ciągu zaledwie kilku dni. Więcej czasu zajmuje instalacja pompy gruntowej, ponieważ w tym przypadku niezbędne jest wykonanie czasochłonnych odwiertów w gruncie.

Jednak niezależnie od tego, na jaką pompę ciepła się zdecydujesz, możesz liczyć na pełen profesjonalizm z naszej strony. W Elektro Control posiadamy niezbędne doświadczenie, kwalifikacje oraz zaplecze technologiczne, dostawców,  które pozwalają nam sprawnie wykonywać proste oraz bardziej zaawansowane instalacje.

Pompy ciepła w systemie powietrze-woda – ile to kosztuje?

Przy wszystkich zaletach systemu powietrze-woda, trzeba mieć świadomość tego, że inwestycja w pompę ciepła wiąże się z wydatkiem rzędu przynajmniej kilkudziesięciu tysięcy złotych. Taki jednorazowy wydatek nie powinien jednak wzmagać wątpliwości odnośnie montażu instalacji z pompą ciepła. Dlaczego? Ponieważ specjaliści i eksperci niemal jednogłośnie wskazują, że taka inwestycja zwraca się stosunkowo szybko – szacuje się, że realny zwrot kosztów poniesionych podczas zakupu i montażu pompy ciepła wynosi od 5 do 7 lat.

W Elektro Control dbamy jednak o to, by ceny naszych usług były jak najbardziej atrakcyjne. Pompę ciepła wraz z osprzętem i montażem o mocy 7 kW dla domu o powierzchni 100 metrów kwadratowych w naszej firmie możesz kupić już od około 30 tysięcy złotych. Jednocześnie pamiętaj o tym, że decydując się na zakup pompy ciepła, możesz skorzystać z licznych dofinansowań, dotacji i innych udogodnień finansowych takich jak odliczenie od podatku dochodowego.

Pompa ciepła z dofinansowaniem

Obecnie wiele osób prywatnych, rolników, a także przedsiębiorców stawiających na odnawialne źródła energii, może liczyć na różnego rodzaju dotacje. Nie inaczej jest z pompą ciepła, którą można zakupić z dofinansowaniem. Wymiana instalacji centralnego ogrzewania, zakup i montaż pompy ciepła jest wspierany między innymi przez flagowe rządowe programy ogólnopolskie – „Mój Prąd” oraz „Czyste Powietrze”, których celem jest ograniczenie smogu i poprawienie jakości powietrza w kraju.

Pamiętaj, że często istnieje możliwość skorzystania również z dotacji z programów samorządowych, gwarantujących oszczędności rzędu kilku tysięcy złotych. W celu dowiedzenia się szczegółów na temat możliwości dofinansowań, dotacji i ulg termomodernizacyjnych, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie. Chętnie przedstawimy Ci wszystkie dostępne opcje. 

Ekologiczne c.o. z kredytem

Pamiętaj, że jeżeli nie posiadasz wystarczających oszczędności, które mógłbyś przeznaczyć na ekologiczne c.o., lub z różnych względów nie możesz ubiegać się o dofinansowanie, możesz wziąć kredyt na tego typu modernizację. To kolejne udogodnienie dla osób, chcących postawić na odnawialne źródła energii, które jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie pompami ciepła. Obecnie niemal każdy duży bank posiada w swojej ofercie możliwość wzięcia kredytu na tego typu inwestycje. Jeżeli chcesz zainstalować ekologiczne c.o. z kredytem, sprawdź ofertę swojego banku – istnieje duża szansa, że ma on odpowiednią propozycję.

Zamów pompę ciepła w Elektro Control

Jeżeli chcesz zakupić i zainstalować pompę ciepła w swoim domu, jesteś w odpowiednim miejscu! W Elektro Control dysponujemy odpowiednią wiedzą i zapleczem technologicznym, a co więcej, współpracujemy z najbardziej renomowanymi producentami na rynku. Oferujemy urządzenia takich marek jak LG, Panasonic, Bosch, Dimplex, York czy Viessmann.

Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą i zamówienia pompy ciepła do centralnego ogrzewania. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące proponowanych przez nas urządzeń i instalacji, możliwości dofinansowania lub naszych usług, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie. Chętnie podzielimy się swoją wiedzą i pomożemy Ci w dokonaniu najlepszego wyboru.

Call Now Button