Wybierz instalację hybrydową!

Fotowolataika z

Magazynem Energii

Instalacja fotowoltaiczna od Elektro Control pozwoli Ci obniżyć rachunki, a magazyn energii pomoże w pełnym uniezależnieniu się od przerw w dostawie prądu. Postaw na kompleksową obsługę rzetelnej firmy!

fotowoltaika

Korzyści z Fotowoltaiki z Magazynem Energii

Odpowiednio dobrana instalacja fotowoltaiczna ochroni Cię przed podwyżkami energii, a doddatkowo magazyn energii pozwoli na korzystanie ze zgromadzonej energii wtedy kiedy chcesz. Nasz profesjonalny zespół szczegółowo wyliczy Twoje zapotrzebowane na energię oraz dobierze odpowiedni magazyn energii do potrzeb Twojego domostwa, a raport, który otrzymasz będzie całkowicie darmowy.

Niezależność energetyczna, fotowoltaika z magazynem enrgii zapewni Ci bezpieczeństwo dostaw prądu.

Szybki zwrot z inwestycji, które przyniesie fotowoltaika z magazynm energii znacząco obniżą rachunki w Twoim domostwie.

Możliwość dofinansowania, istnieje wiele programów, które pomogą Ci w sfinansowaniu Twojej inwestycji.

Zdalne sterowanie, nasza fotowoltaika z magazynem energii pozwala na wygodne sterowanie poprzez aplikację w Twoim telefonie.

Postaw na doświadczonego wykonawcę z Twojego regionu

Elektro Control stawia na jakość, dlatego mocno skupimay się na kompleksowej obsłudze od projektu poprzez montaż do monitoringu i serwisu całej instalacji dla Twojej firmy Zapraszamy do współpracy z Elektro Control.

Elektro Control viessmann

Jesteśmy certyfikowanymi montażystami Fotowoltaiki i magazynów energii w Polsce

Naszą działalność opieramy na sprawdzonych oraz zaufanych pracownikach. Dzięki czemu możemy gwarantować usługę o najwyższej jakości.

 • Kompleksowa obsługa Firm od A do Z

  Wybierając Elektro Control wybierasz firmę, która ma wieloletnie doświadczenie w montażu nie tylko fotowolatiki, ale i magazynów energii oraz pomp ciepła, dla wielu branż.

 • Zapewniamy najwyższa jakość – z gwarancją i opieką poserwisą

  Dysponujemy magazynem z panelami oraz własnymi ekipami montażowymi. Oferujemy naszym klientom instalację fotowolataiki w ciągu 1-3 dni od podpisania umowy oraz opiękę serwisą nawet w nocy.

 • Jesteśmy partnerem Selfa PV - polskiego producenta paneli

  Decydując się na Elektro Control wspierasz polskie firmy z branży paneli fotowolaticznych i przyczyniasz się do ich dalszego rozwoju. Dziękujemy!

Fotowoltaika z magaznym energii dopasowana do Twoich potrzeb

Wieloletnie doświadczenie na rynku instalacji fotowoltaicznych, umożliwia Nam kompleksowe podejście do każdego klienta z branży biznesowej zapewniając mu pełną obsługę przed, w trakcie oraz po wykonaniu instalacji.

Fotowolatiika z magazynem energii

Instalacje Fotowoltaiczne

Odpowiednio dobrana moc instalacji fotowoltaicznej dla domu to realne oszczędności pieniędzy oraz bezpieczeństwo energetyczne.

 • Własna energia do wykorzsytania
 • Bezpieczeństwo i niezależność energetyczna
 • Lepsze warunki odprzedaży energii
 • Niższe rachunki
Dowiedz się wiecej
Magazyn energii

Magazyny Energii

Jeszcze większa niezależność energetyczna dzięki systemom magazynowania energii z przydomowych instalacji fotowoltaicznych.

 • Bezpieczeństwo podczas przerw w dostawie prądu
 • Możliwość ładowania samochodu
 • Niezależność energetyczna
Dowiedz się wiecej
Przemysłowe Pompy Ciepła

Fotowoltaika z Pompą Ciepła

Zwiększ samowystarczalność Twojego domostwa przez montaż paneli fotowoltaicznych z wydajną pompą ciepła.

 • Pełna współpraca z fotowoltaiką
 • Jeszcze niższe rachunki dzięki fotowoltaice i wydajnej pompie ciepła
 • Niezależność energetyczna i grzewcza
Dowiedz się wiecej
>

Poznaj wszystkie koszty Fotowoltaiki
z Magazynem Energii

Projekt instalacji, montaż, a później serwis wszystkich oferowanych przez nas paneli fotowoltaicznych,
to skład naszej kompleksowej usługi.

Dofinansowania na Fotowoltaikę z Magazynem Energii

Nasi specjaliści znajdą najlepsze rozwiązanie wsparcia finansowego Twojej inwestycji i pomogą Ci w pozyskaniu dofinansowania oraz w dopłenieniu wszystkich z tym związanych formalności.

dofinansowania na fotowoltaikę

Energia Plus

Od 01 kwietnia do 16 grudnia 2022 roku firmy mogą składać wnioski o dofinansowanie w ramach programu Energia Plus. Wsparcie jest udzielane w formie pożyczki dla firm i przedsiębiorców na korzystnych zasadach.

Mój prąd 4.0

W zależności od tego na jakie rozwiązanie wnioskujesz o dofinansowanie oraz na to w jakiej formie obecnie się rozliczasz możesz liczyć na dofinansowanie o maksymalnej wartości czyli 20 500 zł (w tym 12500 zł na magazyn energii).

Leasing na fotowoltaikę

Płać ratę leasingu zamiast rachunku za prąd. W naszym zespole mamy doradcę finansowego, który rzetelnie przedstawi Ci aktualną ofertę leasingodawców.

Programy lokalne i regionalne

Programy dofinansowań są dostępne lokalnie – najczęściej na poziomie województwa - obecnie np. w województwach: warmińsko mazurskim, mazowieckim.

Pomożemy Ci zdobyć dofinansowanie do Fotowoltaiki
i Magazynu Energii

Zadzwoń do nas i odpwiedz na kilka pytań naszego eksperta. Doradca przekaże Ci wszystkie potrzebne informacje
i odpowie w jaki sposób pozyskać dofinansowanie na fotowoltaikę.

Zobacz nasze Realizacje

Działamy na terenie całej Polski codziennie montując fotowoltaikę dla gospodarstw rolnych, w obiektach firmowych i budynkach użytkowych.

Brodnica

Montaż instalacji fotowoltaicznej wykonanej dla firmy. Zainstalowana moc, to 6,30 kWp.

Sierpc

Montaż paneli fotowoltaicznych o mocy 4,20 kWp w Sierpcu.

Dąbrówka

Instalacja fotowoltaiczna na dachu o mocy 5,76 kWp.

Otocznia Nowa

W miejscowości Otocznia Nowa wykonaliśmy montaż paneli słonecznych o mocy 4,8 kWp.

Różnowo

Instalacja fotowoltaiczna dla domu w Różnowie. Zainstalowana moc, to 8,375 kWp.

Działdowo

W miejscowości Działdowo zrealizowaliśmy montaż paneli solarnych o mocy 2,72 kWp.

Zobacz nasze Opinie

Naszą działalność opieramy wyłącznie na sprawdzonych oraz zaufanych pracownikach. Całą odpowiedzialność bierzemy na siebie. Dzięki temu możemy gwarantować usługę o najwyższej jakości, co potwierdzają nasze opinie.

Anita C
Anita C
2021-06-17
Firma godna polecenia, bardzo rzeczowa wycena i profesjonalne doradztwo to w dzisiejszych czasach rzadko spotykane, bardzo dobry kontakt. Montaż w jeden dzień i to sporo przed wyznaczonym terminem , instalacja założona fachowo, ekipa montująca znająca się na rzeczy i wyjaśniająca wszystkie niuanse. Instalacja już działa i nabija, uzyski bardzo wysokie, ale wiadomo komu to zawdzięczać Firma Electro Control numer 1. Serdecznie polecam tego instalatora, na pewno nie będziecie zawiedzeni.
Krzysztof Aniołek
Krzysztof Aniołek
2021-06-14
Profesjonalna pomoc przy załatwianiu wszelkich formalności .Mimo dużej odległości od siedziby Firmy ( montaż w woj . śląskim ) solidność co do terminu wykonania. Fachowe i rzetelne wykonanie instalacji. Pracujemy nad realizacją następnego zlecenia. Polecam. Krzysztof Aniołek
gviastka
gviastka
2021-06-13
Kompetentna i rzetelna obsługa.
Sylwia Olencka
Sylwia Olencka
2020-09-30
Firma sprawdzona przez wielu moich znajomych. Oferuje fachowe doradztwo i konkurencyjne ceny. Montaż wykonany w bardzo szybkim czasie. Pomoc w uzyskaniu dotacji "Mój Prąd". Szczerze polecam!
Maciej Witkowski
Maciej Witkowski
2020-09-28
Mega fachowa obsługa, instalacja trwała 1 dzień a cena była niższa od konkurencji. Szukałem firmy z okolic Mławy, jestem bardzo zadowolony i polecam firmę pana Pawła Grąckiego

Darmowa Wycena i Konsultacja

Doradzimy i odpowiemy na wszystkie Twoje pytania dotyczące fotowoltaiki. Napisz lub zadzwoń. Konsultacja jest całkowicie darmowa. Zapraszamy do kontaktu.

Fotowoltaika + magazyn energii dla domu

Od kilku lat fotowoltaika z roku na rok staje się w Polsce coraz popularniejsza. Dość powiedzieć, że jesienią 2021 roku całkowita moc fotowoltaiki zainstalowanej w naszym kraju przekroczyła 6 GW, co stanowiło wzrost 100% do analogicznego okresu w 2020 roku. Chociaż na panele fotowoltaiczne coraz częściej decydują się także przedsiębiorcy i właściciele gospodarstw rolnych, polski rynek fotowoltaiki w dalszym ciągu zdominowany jest przez klientów indywidualnych. To właśnie dlatego w Elektro Control regularnie poszerzamy naszą ofertę o systemy, które mają sprawić, by korzystanie z odnawialnych źródeł energii w domach jednorodzinnych było jeszcze bardziej komfortowe i wydajne. Jednym z takich rozwiązań jest pakiet fotowoltaika + magazyn energii dla domu, czyli instalacja hybrydowa, której celem jest zminimalizowanie strat energii elektrycznej, która nie jest na bieżąco wykorzystywana. Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z ofertą naszego przedsiębiorstwa Elektro Control.

Czym jest magazyn energii do fotowoltaiki?

Jeśli chodzi o energię elektryczną pozyskiwaną ze słońca, w Polsce bez wątpienia jesteśmy w uprzywilejowanej sytuacji i – w przeciwieństwie do wielu obszarów na Ziemi – możemy liczyć na korzystne nasłonecznienie. Potwierdzeniem tych słów może być fakt, że znajdujący się w podobnej do nas sytuacji pod kątem geograficznym Niemcy są liderem na europejskim rynku fotowoltaiki. To jednak nie oznacza, że energia elektryczna pochodząca ze słońca może być produkowana nieustannie.

Jeżeli chcesz wyposażyć swój dom w panele fotowoltaiczne i osiągnąć niezależność elektroenergetyczną, musisz mieć świadomość tego, że zainstalowane w panelach ogniwa fotowoltaiczne działają tylko wtedy, gdy są odpowiednio nasłonecznione. To sprawia, że po zmierzchu oraz w bardziej pochmurne dni fotowoltaika może produkować niewystarczającą ilość energii. Z drugiej strony, w ciągu dnia, zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim, panele fotowoltaiczne często wytwarzają więcej energii, niż domownicy są w stanie wykorzystać na bieżąco. Magazyn energii do fotowoltaiki służy właśnie temu, by bezpiecznie przechowywać nadmierną energię elektryczną i móc ją wykorzystać wtedy, gdy panele nie będą produkowały wystarczającej ilości prądu.

Domowy bank energii – z czego się składa?

Oferowana przez nas instalacja hybrydowa, czyli domowy bank energii z fotowoltaiki, składa się z kilku elementów, których montaż i konfigurację przeprowadzają nasi specjaliści z Elektro Control. Instalacja hybrydowa z magazynem energii składa się z następujących elementów:

 • panele fotowoltaiczne – moduły umieszcza się najczęściej na dachu budynku, ale mogą być montowane także na gruncie;
 • falownik hybrydowy – urządzenie to, nazywane również inwerterem fotowoltaicznym, przetwarza produkowany przez panele prąd stały (DC) w prąd zmienny (AC). W Elektro Control od 2018 roku współpracujemy z renomowaną chińską firmą Solax, produkującą wysokojakościowe falowniki, idealne do użytku domowego;
 • rozłącznik DC baterii – pełni on funkcję bezpieczeństwa, jego głównym zdaniem jest odłączanie paneli fotowoltaicznych od inwertera;
 • baterie dopasowane do falownika – nasza firma proponuje dedykowane do inwerterów Solax baterie marki Triple;
 • skrzynka EPS-BOX – jest to urządzenie, które odpowiada za funkcję zasilania awaryjnego;
 • licznik – jest to jeden z kluczowych elementów każdej instalacji hybrydowej i znajduje się w głównej rozdzielnicy budynku.

Przechowywanie energii – zalety

W ostatnim czasie coraz więcej osób, które stawiają na fotowoltaikę, decyduje się na montaż instalacji hybrydowej. I nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ profesjonalnie zamontowany magazyn energii niesie ze sobą wiele korzyści – przy jednoczesnych stosunkowo niewiele wyższych kosztach. Jakie największe zalety ma przechowywanie energii z fotowoltaiki? Przede wszystkim należy wskazać na następujące aspekty.

Niezależność energetyczna

Pewną niezależność energetyczną daje już sam montaż paneli fotowoltaicznych. Jednak pamiętaj o tym, że bez domowego banku energii niezależność ta może być ograniczona. Dostęp do darmowej energii elektrycznej jest bowiem uzależniony od tego, w jakim stopniu nasłonecznione są panele fotowoltaiczne, a z tym – o konkretnych porach dnia czy roku – bywa różnie.

Pełną swobodę i samowystarczalność daje dopiero zainwestowanie w magazyn energii z paneli fotowoltaicznych. Można na to spojrzeć także z innej perspektywy. Gospodarstwo domowe, które naprzemiennie korzysta z energii elektrycznej pozyskiwanej ze słońca oraz z prądu kupowanego od dostawców, nie jest narażone na ewentualne ograniczenia i przerwy w dostawach prądu, co często ma miejsce podczas intensywnych burz czy wichur. Co więcej, oferowaną przez nas instalację hybrydową można zainstalować praktycznie wszędzie – także w miejscach, które mają ograniczony dostęp do sieci elektrycznej.

Bezpieczeństwo i ekologia

Mówiąc o zaletach instalacji hybrydowej, należy wspomnieć o tym, że profesjonalnie zaprojektowana instalacja jest w stu procentach bezpieczna i bezawaryjna. Nasza firma Elektro Control zawsze dba o to, by zainstalowany przez nas magazyn energii do paneli fotowoltaicznych był optymalnie dopasowany zarówno do wymagań i potrzeb klienta, jak również specyfiki wybranej przez niego instalacji fotowoltaicznej i rozmiarów budynku.

Bezpieczeństwo takiej instalacji objawia się jednak nie tylko w jej wykonaniu, ale również eksploatacji. Pamiętaj, że fotowoltaika z magazynem energii to połączenie, które nie emituje jakichkolwiek szkodliwych substancji i pyłów do atmosfery, a co za tym idzie, jest całkowicie bezpieczne dla ludzkiego zdrowia, a także środowiska naturalnego. Warto też wspomnieć o tym, że wybierając odnawialne źródła energii, wspierasz ekologiczne postawy – produkcja energii elektrycznej pochodzącej ze słońca nie szkodzi planecie w przeciwieństwie do dominującej w Polsce produkcji energii elektrycznej w elektrowniach węglowych.

Oszczędność

Korzyścią płynącą z zainwestowania w fotowoltaikę z magazynem jest też po prostu oszczędność. Na ten aspekt finansowy także możemy spojrzeć z kilku stron. Po pierwsze, warto zwrócić uwagę na to, że montaż w panele słoneczne w pakiecie z magazynem energii jest tańszy niż wtedy, gdy obie instalacje są kupowane i montowane niezależnie od siebie.

Co więcej, zamontowanie domowego banku energii sprawia, że możliwe staje się całkowite wykorzystanie wszystkich nadwyżek energii, które w innych okolicznościach po prostu mogłyby przepaść. Mając w domu instalację hybrydową, nie musisz też przejmować się niedostatkami energii w okresach jesienno-zimowych, w których panuje mniejsze nasłonecznienie. Wtedy, zamiast płacić za prąd kupowany od dostawców, możesz czerpać energię elektryczną ze swojego prywatnego magazynu.

Maksymalne wykorzystanie produkowanej energii

Kupno i montaż instalacji fotowoltaicznej nie jest małym wydatkiem. Nawet w najbardziej podstawowej wersji koszty fotowoltaiki wynoszą przynajmniej kilkanaście tysięcy złotych, a często – kilkadziesiąt, a nawet powyżej stu tysięcy złotych. Decydując się na taką inwestycję, warto zadbać o to, by faktycznie można było ją wykorzystać w stu procentach. Tymczasem brak instalacji hybrydowej sprawia, że produkowana energia elektryczna jest po prostu marnotrawiona.

Zainwestowanie w magazyn energii do fotowoltaiki daje Ci pewność, że maksymalnie wykorzystasz produkowaną energię. Co więcej, magazynując potencjalne nadwyżki energii w swoim domowym banku, unikasz gromadzenia ich w sieci, a tym samym, ponoszenia dodatkowych opłat.

Jak magazynować energię z fotowoltaiki i co warto wiedzieć o instalacji hybrydowej?

Zastanawiasz się, jak magazynować energię z fotowoltaiki? Musimy wspomnieć o tym, że wykorzystywane przez nas do tworzenia instalacji hybrydowej posiadają różne tryby pracy, dzięki czemu bez problemu możesz je dopasować do własnych preferencji, potrzeb i oczekiwań. Tryby pracy, jakie znajdziesz w inwerterach fotowoltaicznych marki Solax, to na przykład:

 • tryb domyślny – jest to tryb domyślny, inaczej nazywany self-use. Instalacja pracująca w tym trybie w pierwszej kolejności kieruje energię elektryczną na użytek domowy, a następnie do akumulatora. Dopiero w sytuacji, gdy akumulator jest pełen, nadwyżki energii są kierowane do sieci. Jest to optymalny tryb dla domu jednorodzinnego, czyli dla większości użytkowników;
 • tryb Force Time Use – ten tryb daje użytkownikowi możliwość wyboru, w jakich przedziałach czasowych energia ma być kierowana na bieżące zużycie, a w jakich ma zasilać akumulator. Warto stosować ten tryb tam, gdzie ma się do czynienia z różnymi cenami za energię elektryczną;
 • tryb Back-Up Mode – jest to tryb zapasowy, który nastawiony jest przede wszystkim na utrzymanie wystarczającego poziomu naładowania akumulatora. Ten tryb przydaje się w miejscach, w których często występują przerwy w dostawie prądu.

Co warto wiedzieć dodatkowo o proponowanej przez nas instalacji hybrydowej? Musimy wspomnieć o tym, że nowoczesne falowniki Solax są wyposażone w moduł Wi-Fi, który umożliwia monitorowanie funkcjonowania magazynu energii. W specjalnej aplikacji mobilnej będziesz miał zapewniony dostęp do wszystkich niezbędnych informacji, takich jak poziom naładowania baterii, aktualna produkcja, a także zużycie energii w domu.

Zamów magazyn energii dla domu w Elektro Control

Jeżeli rozważasz montaż instalacji fotowoltaicznej i chcesz maksymalnie wykorzystać jej zalety, magazyn energii dla domu z pewnością jest czymś, w co powinieneś zainwestować. Wybierając ofertę Elektro Control, możesz liczyć nie tylko na wysokiej jakości, nowoczesne urządzenia i bezawaryjną instalację, ale także na profesjonalne doradztwo i atrakcyjne ceny. Oferowany przez nas pakiet fotowoltaika i przechowywanie energii w magazynie 11 kWh możesz kupić w następujących cenach:

 • 3 kWp – od 42 900 złotych;
 • 6 kWp – od 49 900 złotych;
 • 10 kWp – od 55 900 złotych.

Jednocześnie przypominamy, że wybierając takie kompleksowe rozwiązanie, możesz skorzystać z doatacji Mój Prąd 4.0 i zyskać dofinasowanie do 20 500 zł. Skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie, by ustalić szczegóły i dowiedzieć się więcej!

Call Now Button