instalacje fotowoltaiczne dla firm

Fotowoltaika dla firm

Fotowoltaika dla firm jest rozwiązaniem, które pozwala uniezależnić się od stale rosnących cen energii elektrycznej. Jeśli jesteś przedsiębiorcą i obawiasz się rosnących cen prądu, zapoznaj się z naszą ofertą fotowoltaiki dla firmy i sam zdecyduj, jakie korzyści przyniesie Ci inwestycja w panele fotowoltaiczne.
15 lat gwarancji
montaż w 1 dzień od podpisania umowy
możliwość dofinansowania
własne ekipy monterskie
darmowa utylizacja paneli
realizacja serwisu nawet w nocy

Bezpłatna wycena

instalacja fotowoltaiczna

Skontaktujemy się z Tobą w dogodnym dla Ciebie terminie
Podczas spotkania dokonamy oględzin i pomiaru dachu
Przedstawimy warianty doboru paneli fotowoltaicznych
Wyliczymy moc instalacji najefektywniejszą dla Ciebie

Przykładowy cennik

Zestaw fotowoltaiczny dla firmy wraz z montażem

10
kWp

36 000 zł

20
kWp

63 800 zł

50
kWp

151 300 zł

Rozwiązania kompleksowe

Fotowoltaika + pompa ciepła

W duecie z pompą ciepła, instalacja fotowoltaiczna gwarantuje największe oszczędności

Fotowoltaika + magazyn energii

W duecie z akumulatorem fotowoltaika, to najlepsze rozwiązanie dla niezależności energetycznej

panele fotowoltaiczne z pompą ciepła infografika
panele fotowoltaiczne z magazynem energii infografika

Elektro Control

Uznana marka na rynku

Współpracujemy z największymi firmami produkcyjnymi fotowoltaiki. Stawiamy na jakość, nowoczesne technologie i stale się szkolimy!

Poniżej możecie zobaczyć Nasze zdjęcia i nagrania z udziału w audycjach radiowych na, które zostaliśmy zaproszeni.

Dofinansowanie

Fundusze na Twoją inwestycję

Nasi specjaliści znajdą najlepsze rozwiązanie wsparcia finansowego Twojej inwestycji i pomogą Ci w pozyskaniu dofinansowania.

Wybrane realizacje

Fotowoltaika wraz z montażem

Instalacja fotowoltaiczna w miejscowości Szreńsk

Montaż paneli fotowoltaicznych o mocy 9,10 kWp.

Instalacja fotowoltaiczna w miejscowości Żuromin

Montaż paneli fotowoltaicznych o mocy 9,99 kWp.

Instalacja fotowoltaiczna w miejscowości Lewiczyn

Montaż paneli fotowoltaicznych o mocy 10,00 kWp.

Zamów darmową konsultację

Wypełnij formularz. Odezwiemy się do Ciebie. Doradzimy, odpowiemy na Twoje pytania i rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

Fotowoltaika dla firm

Gołym okiem można zauważyć, że liczba osób, stawiających na odnawialne źródła energii, zwiększa się w naszym kraju z roku na rok. Co więcej, mówimy tu już nie tylko o osobach indywidualnych. Na fotowoltaikę coraz częściej decydują się także właściciele gospodarstw rolnych, a także przedsiębiorcy, szukający opłacalnej alternatywy dla energii elektrycznej kupowanej od dostawców prądu. Jeżeli Ty również chcesz dołączyć do grona właścicieli przedsiębiorstw, którzy postawili na tańszy prąd i ekologię, jesteś w odpowiednim miejscu. Tutaj możesz zamówić optymalną dla swojej firmy instalację fotowoltaiczną. Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą!

Fotowoltaika – rozwiązanie nie tylko dla klientów indywidualnych

Śmiało możemy powiedzieć, że boom na odnawialne źródła energii trwa. I bardzo dobrze, bo takie rozwiązania powinniśmy przestać postrzegać jako technologiczne nowinki, a raczej jako konieczność! Jesienią 2021 roku całkowita moc zainstalowanej w Polsce fotowoltaiki przekroczyła już 6 GW. O tym, jak szybko rozwija się branża fotowoltaiczna w naszym kraju, najlepiej mówi fakt, że jest to o 100% więcej mocy niż w analogicznym czasie w 2020 roku.

Co prawda w dalszym ciągu najczęściej na montaż paneli słonecznych decydują się klienci indywidualni, ale pozytywne trendy można zauważyć również wśród przedsiębiorców. Fotowoltaika dla firm staje się coraz powszechniejsza i spodziewamy się tego, że w kolejnych miesiącach ten pozytywny trend będzie się utrzymywał. Tym bardziej, że instalacje fotowoltaiczne niosą ze sobą wiele pozytywów – zarówno dla finansów przedsiębiorstwa, jak i jego rozwoju.

Dlaczego warto postawić na panele słoneczne dla firm?

Zastanawiasz się, czy warto postawić na panele słoneczne dla firm? O zaletach fotowoltaiki można mówić wiele. Warto posłuchać zarówno specjalistów, takich jak nasza firma Elektro Control, ale także przedsiębiorców, którzy już zdecydowali się postawić na fotowoltaikę. To właśnie oni często zwracają uwagę na finansowe, rozwojowe i ekologiczne korzyści, z jakimi wiążę się instalacja modułów fotowoltaicznych. Oto największe zalety fotowoltaiki dla przedsiębiorstw.

Opłacalność

W ostatnich miesiącach ceny prądu systematycznie szybują w górę i nic nie zapowiada tego, by w najbliższej przyszłości trend ten miał się odwrócić. Rosnące, bijące kolejne rekordy ceny prądu uderzają oczywiście we wszystkich, jednak do osób, które odczuwają je najdotkliwiej, należą właśnie przedsiębiorcy. To właśnie dlatego coraz więcej firmy szuka alternatywy dla kupowania prądu od dostawców oraz sposobów na uniezależnienie się od rosnących nieustannie cen.

Tutaj pojawia się fotowoltaika, której główną zaletą jest po prostu opłacalność. Zamontowane na dachu lub na gruncie panele fotowoltaiczne pobierają energię ze słońca, a następnie przetwarzają ją na prąd, który jest wykorzystywany do codziennego funkcjonowania firmy. W ten sposób całe przedsiębiorstwo staje się niemalże samowystarczalne, a co więcej, ma większe szanse na zachowanie konkurencyjności i możliwość rozwoju – oszczędności można bowiem przeznaczyć na rozwijanie firmy w innych obszarach. To jeden z głównych atutów fotowoltaiki, na który zwracają uwagę eksperci i przedsiębiorcy.

Niższe rachunki za prąd i niezależność

Odpowiednio zaprojektowana i wykonana instalacja fotowoltaiczna może w pełni odpowiedzieć na zapotrzebowanie przedsiębiorstwa na energię elektryczną – tym bardziej, że razem z panelami słonecznymi można zamontować magazyn energii, który magazynuje nadmiarową energię, umożliwiają tym samym wykorzystanie jej po zmierzchu lub w okresie, gdy dni są bardziej pochmurne.

Oczywiście, mogą zdarzyć się sytuacje, w których panele słoneczne nie zapewniają odpowiedniej ilości energii elektrycznej, wystarczającej do funkcjonowania całego przedsiębiorstwa. To jednak nie oznacza, że instalacja staje się wówczas nieopłacalna! Pamiętaj, że nawet jeśli fotowoltaika odpowiada wyłącznie za część zapotrzebowania na energię, w takich okolicznościach i tak znacząco zmniejszają się rachunki. Niższe rachunki za prąd dla wielu właścicieli są wystarczającym argumentem, przemawiającym za instalacją paneli słonecznych.

Fotowoltaika pozwala również na uzyskanie niezależności. I nie mówimy tu tylko o wysokich cenach prądu, o czym wspomnieliśmy wcześniej. Przedsiębiorstwo wyposażone w panele fotowoltaiczne nie musi przejmować się ewentualnymi ograniczeniami i przerwami w dostawie prądu, mającymi miejsce na przykład podczas modernizacji czy przeciążeń sieci elektroenergetycznej.

Ekologia

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że dla wielu przedsiębiorców główną rolę przy instalacji paneli fotowoltaicznych odgrywa czynnik ekonomiczny. Ale pamiętajmy, że niezwykle istotny jest również czynnik ekologiczny. Chyba nie musimy nikogo przekonywać, że nasza planeta wymaga wzmożonej troski o środowisko naturalne. Dotyczy to przede wszystkim osób, które w największym stopniu mogą wpłynąć na kondycję środowiska naturalnego – czyli między innymi właśnie przedsiębiorców.

Pod tym względem fotowoltaika dla firm jest czymś, co powinien rozważyć każdy przedsiębiorca, mający na sercu przyszłość naszej planety. Same panele słoneczne są produkowane z materiałów, które w całości mogą zostać poddane recyklingowi, czyli z aluminium oraz krzemu. Co więcej, działająca instalacja fotowoltaiczna nie wydziela do środowiska żadnych szkodliwych pyłów czy substancji – jest zatem całkowicie bezpieczna zarówno dla zdrowia ludzi, jak również dla flory i fauny.

Chociaż ekologia jest czymś, o czym powinien myśleć każdy przedsiębiorca, szczególny nacisk na tę kwestię powinny postawić firmy z branży bio, pro-ekologiczne oraz wszystkie te, które troszczą się o środowisko naturalne. Patrząc z tej perspektywy, fotowoltaika w firmie staje się potwierdzeniem tego, że faktycznie działa ona pro-ekologicznie, a nie stosuje ekologii jako PR-owego sloganu.

Odpisy od podatku

Mówiąc o zaletach fotowoltaiki dla firm, warto wspomnieć o tym, że może ona być uznana za koszt prowadzenia działalności gospodarczej. Panele słoneczne dostarczają energię, niezbędną do zasilania maszyn produkcyjnych czy urządzeń biurowych i komputerowych. Oznacza to, że fotowoltaiki dotyczą również odpisy od podatku. 

Przedsiębiorcy mogą odpisać systemy fotowoltaiczne na trzy sposoby:

  • uzyskać zwrot podatku VAT opłaconego podczas kupna i montażu paneli słonecznych;
  • wykonać odpisy amortyzacyjne;
  • odliczyć koszty leasingu instalacji fotowoltaicznej – oczywiście zakładając, że przedsiębiorca skorzystał z leasingu na montaż paneli fotowoltaicznych.

Jak widzisz, instalacja fotowoltaiczna ma również korzyści w aspekcie podatkowym. Dla wielu przedsiębiorców jest to jeden z głównych argumentów za zainwestowaniem w panele słoneczne dla firm.

Łatwość obsługi

Gdy mówimy o korzyściach wynikających z zainstalowania paneli słonecznych, najczęściej skupiamy się przede wszystkim na aspektach ekonomicznych i ekologicznych. I słusznie, ponieważ to właśnie one są decydujące dla przedsiębiorców. Jednak część właścicieli firm obawia się, czy obsługiwanie takiej instalacji nie jest zbyt dużym problemem – czy nie jest to czasochłonne i czy takie instalacje faktycznie są bezawaryjne?

W takim razie uspokajamy! Jedną z największych zalet instalacji fotowoltaicznej jest właśnie łatwość obsługi. Odpowiednio zaprojektowana i zamontowana instalacja o optymalnej mocy może bezawaryjnie działać przez wiele lat – nie mówimy tu o perspektywie kilku- czy kilkunastoletniej, ale o kilkudziesięcioletniej! Oferowane przez nas systemy działają cicho i bezawaryjnie, więc na co dzień są praktycznie nieodczuwalne. Jedyną ingerencją, jakiej wymagają panele słoneczne, jest ich regularne czyszczenie, bo chociaż mniejsze zanieczyszczenia z paneli najczęściej usuwa deszcz, to nawarstwiające się zabrudzenia i zalegające na panelach liście mogą zmniejszać efektywność instalacji. Czyszczenie instalacji nie jest jednak trudne.

Dofinansowanie

Osoby, które decydują się na montaż paneli fotowoltaicznych, mogą skorzystać z różnego rodzaju dofinansowań, ulg i dopłat. Dotyczy to także przedsiębiorców, którzy mają szansę na dofinansowanie na instalację fotowoltaiczną.

Przedsiębiorcy, którzy chcą skorzystać z oferty naszej firmy Elektro Control, mogą skorzystać z dwóch możliwości: atrakcyjnego leasingu oraz szybkiego zwrotu. Skontaktuj się z nami drogą mailową lub telefoniczną, by dowiedzieć się więcej na temat dofinansowań kupna i montażu instalacji fotowoltaicznej w Twojej firmie. Nasza firma na rynku jest obecna 2016 roku, dlatego mamy wiedzę i doświadczenie, którymi chętnie się z Tobą podzielimy – wszystko po to, byś wybrał rozwiązanie optymalne dla Twojego przedsiębiorstwa.

Postaw na tańszy prąd w swojej firmie razem z Elektro Control!

Z niepokojem spoglądasz na rosnące ceny prądu i rachunki, które trafiają do Twojego biura? Chcesz, by ekologia Twojej firmy nabrała realnych kształtów? A może po prostu zdajesz sobie sprawę z tego, że fotowoltaika to już nie tylko przyszłość, ale wręcz teraźniejszość? Jeżeli zdecydowałeś się na montaż instalacji fotowoltaicznej dla swojego przedsiębiorstwa, to – niezależnie od powodów tej decyzji – jesteś w odpowiednim miejscu!

Elektro Control to firma, która na rynku jest obecna już od dobrych kilku lat. Zaczynaliśmy w okresie, gdy branża fotowoltaiczna dopiero raczkowała. Dzisiaj mamy na koncie wiele inwestycji przeprowadzonych nie tylko wśród klientów indywidualnych, ale także u właścicieli gospodarstw rolnych czy przedsiębiorców. Oferujemy bezpłatną wycenę inwestycji i profesjonalne doradztwo – zarówno w kwestii wielkości instalacji i jej mocy, jak również w kwestii miejsca, w którym ma być zamontowana instalacja: na dachu lub na gruncie. Ceny zestawu fotowoltaicznego dla firm kształtują się następująco:

  • 10 kWp – od 33 500 złotych netto;
  • 20 kWp – od 61 600 złotych netto;
  • 50 kWp – od 139 500 złotych netto.

Jeżeli masz jakiekolwiek dodatkowe pytania dotyczące naszej oferty, odezwij się do nas mailowo lub telefonicznie. Chętnie rozwiejemy Twoje wątpliwości i umówimy się na spotkanie, podczas którego dokonamy wyceny inwestycji.

Call Now Button