instalacja fotowoltaiczna dla rolnika

Fotowoltaika dla rolnika

Prowadzisz własne gospodarstwo rolne? Fotowoltaika jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Instalacja fotowoltaiczna coraz częściej staje się nieodłącznym elementem nowoczesnego rolnictwa. Rachunki za prąd w rolnictwie stanowią znaczną część ponoszonych kosztów. Zakup fotowoltaiki może zmniejszyć je nawet o 90%!

Ulga inwestycyjna

Odliczenie kosztów fotowoltaiki od podatku rolnego
25%
15 lat gwarancji
montaż w 1 dzień od podpisania umowy
możliwość dofinansowania
własne ekipy monterskie
darmowa utylizacja paneli
realizacja serwisu nawet w nocy

Bezpłatna wycena

instalacja fotowoltaiczna

Skontaktujemy się z Tobą w dogodnym dla Ciebie terminie
Podczas spotkania dokonamy oględzin i pomiaru dachu
Przedstawimy warianty doboru paneli fotowoltaicznych
Wyliczymy moc instalacji najefektywniejszą dla Ciebie

Przykładowy cennik

Zestaw fotowoltaiczny dla rolnika wraz z montażem

10
kWp

od 36 000 zł

20
kWp

od 63 800 zł

50
kWp

od 151 300 zł

Rozwiązania kompleksowe

Fotowoltaika + pompa ciepła

W duecie z pompą ciepła, instalacja fotowoltaiczna gwarantuje największe oszczędności

Fotowoltaika + magazyn energii

W duecie z akumulatorem fotowoltaika, to najlepsze rozwiązanie dla niezależności energetycznej

panele fotowoltaiczne z pompą ciepła infografika
panele fotowoltaiczne z magazynem energii infografika

Elektro Control

Uznana marka na rynku

Współpracujemy z największymi firmami produkcyjnymi fotowoltaiki. Stawiamy na jakość, nowoczesne technologie i stale się szkolimy!

Poniżej możecie zobaczyć Nasze zdjęcia i nagrania z udziału w audycjach radiowych na, które zostaliśmy zaproszeni.

Dofinansowanie

Fundusze na Twoją inwestycję

Nasi specjaliści znajdą najlepsze rozwiązanie wsparcia finansowego Twojej inwestycji i pomogą Ci w pozyskaniu dofinansowania.

Przykładowe realizacje

Instalacje fotowoltaiczne dla rolnictwa

Instalacja fotowoltaiczna w miejscowości Dąbrówka

Instalacja fotowoltaiczna na dachu o mocy 5,76 kWp.

Instalacja fotowoltaiczna w miejscowości Lipowiec Kościelny

Montaż paneli fotowoltaicznych o mocy 49,95 kWp.

Instalacja fotowoltaiczna w miejscowości Gołuszyn k. Bieżunia

Elektrownia fotowoltaiczna o mocy 40 kWp usytuowana na gruncie.

Zamów darmową konsultację

Wypełnij formularz. Odezwiemy się do Ciebie. Doradzimy, odpowiemy na Twoje pytania i rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

Fotowoltaika dla rolnika

Instalacji fotowoltaicznych w Polsce przybywa nieustannie z roku na roku. Co więcej, w ostatnich latach panele słoneczne coraz częściej można zaobserwować już nie tylko na działkach prywatnych i domach jednorodzinnych, ale także na gospodarstwach rolnych. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ fotowoltaika dla rolnika jest rozwiązaniem równie korzystnym, co dla osoby prywatnej – a w wielu przypadkach jeszcze korzystniejszym. Jeżeli Ty również chcesz w swoim gospodarstwie postawić na ekonomiczne i ekologiczne panele słoneczne, jesteś w odpowiednim miejscu. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Gospodarstwa rolne a koszty energii elektrycznej

Każde gospodarstwo rolne ma duże zapotrzebowanie na energię elektryczną. Rolnicy niemalże zgodnym chórem przyznają, że koszty związane z energią elektryczną stanowią lwią część produkcji rolnej – energia elektryczna to zazwyczaj nawet do 20% wszystkich kosztów produkcyjnych. Chociaż dokładne liczby zależą w dużej mierze od rodzaju gospodarstwa i jego wielkości, niezmiennie robią one duże wrażenie – tym bardziej, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że w ostatnim czasie ceny prądu regularnie wzrastają.

Rolnicy prowadzący gospodarstwa rolne przyznają, że to właśnie wzrastające ceny energii elektrycznej są głównym czynnikiem, skłaniającym ich do zainwestowania w odnawialne źródła energii. Czy faktycznie panele słoneczne są bardziej opłacalne niż kupowanie energii elektrycznej od dostawców? Stopień opłacalności fotowoltaiki w gospodarstwie rolnym zależy w znacznej mierze od indywidualnej sytuacji, jednak biorąc pod uwagę ilości energii, jakie zużywają takie gospodarstwa, można założyć, że w znacznej większości przypadków fotowoltaika dla rolnika będzie rozwiązaniem opłacalnym. Zalet paneli słonecznych jest zresztą znacznie więcej.

Jakie korzyści ma fotowoltaika w gospodarstwie rolnym?

Od razu warto zaznaczyć, że fotowoltaika w gospodarstwie rolnym jest dobrym rozwiązaniem nie tylko z powodu wysokich kosztów związanych z energią elektryczną. Boom na panele fotowoltaiczne w naszym kraju trwa, ponieważ jej zalety zauważa coraz więcej osób. Jakie korzyści płyną z montażu instalacji fotowoltaicznej w gospodarstwie rolnym? Jako producenci paneli słonecznych możemy ich wymienić przynajmniej kilka.

Uniezależnienie od cen prądu

Ceny prądu regularnie szybują w górę. O ile ich wzrost nie zawsze jest znacznie odczuwalny w przypadku domów jednorodzinnych, o tyle w przypadku gospodarstw rolnych – jak najbardziej. O tym mówią zresztą sami rolnicy. W badaniu „Energia elektryczna w gospodarstwie”, które w 2019 roku przeprowadziła firma Martin & Jacob, stwierdzono, że niemal 65% rolników jest gotowych rozważyć zainwestowanie w alternatywne źródła energii przy rosnących cenach prądu.

Biorąc pod uwagę te okoliczności, nie ulega wątpliwości, że panele słoneczne w gospodarstwie rolnym to najlepsze rozwiązanie. Pozyskiwanie darmowej energii elektrycznej sprawia, że rolnik staje się w zasadzie uniezależniony od rosnących rachunków za prąd. Dodatkowo, instalacja fotowoltaiczna pozwala też magazynować niewykorzystaną energię, która może następnie zostać użyta po zachodzie słońca lub podczas bardziej pochmurnych dni.

Ekologia

Mówiąc o zaletach fotowoltaiki, nie można nie wspomnieć o aspekcie ekologicznym. Nie ma wątpliwości co do tego, że współcześnie wszyscy powinniśmy dokładać wszelkich starań, by nasza planeta była w jak najlepszej kondycji. Odpowiednie działania powinni podjąć przede wszystkim ci, którzy mają większy wpływ na środowisko naturalne niż osoby indywidualne – czyli między innymi rolnicy.

Pod względem ekologicznym trudno znaleźć rozwiązanie lepsze niż fotowoltaika. Zacznijmy od tego, że same panele słoneczne są produkowane z materiałów, które można poddać recyklingowi, takich jak aluminium czy krzem. Co więcej, działająca instalacja fotowoltaiczna nie wydziela jakichkolwiek szkodliwych pyłów i substancji – jest ona całkowicie bezpieczna zarówno dla człowieka, jak również dla środowiska naturalnego. Warto wspomnieć też o tym, że instalacja taka nie zużywa zasobów wody pitnej.

Chociaż aspekt ekologiczny powinien być istotny dla każdego rolnika, są przedsiębiorcy, którzy szczególnie powinni na niego zwrócić uwagę. Mowa tu między innymi o producentach żywności bio lub eko, u których produkcja prądu z odnawialnych źródeł powinna być ważna również z wizerunkowego punktu widzenia.

Łatwość obsługi

Zaletą proponowanych przez nas instalacji fotowoltaicznych dla rolników jest również fakt, że są one bardzo proste w obsłudze. Właściciele gospodarstw rolnych, którzy mieli już okazję skorzystać z paneli słonecznych, podkreślają, że energia jest pobierana i produkowana automatycznie, więc na co dzień fotowoltaika jest praktycznie bezobsługowa. Profesjonalnie przeprowadzony montaż paneli sprawia, że w fotowoltaikę w zasadzie nie trzeba ingerować. Wyjątkiem jest oczywiście regularne czyszczenie paneli – chociaż część zabrudzeń jest po prostu zmywana przez deszcz, przy większych zanieczyszczeniach i osadzających się liściach, które mogą negatywnie wpływać na wydajność paneli, niezbędne może się okazać ręczne czyszczenie. Oczywiście, można też zamówić zespół specjalistów, którzy wykonają profesjonalne mycie paneli.

Korzystanie z niewyczerpalnej energii

Kolejną korzyścią, płynącą z korzystania z fotowoltaiki, jest jej ogólna dostępność i niewyczerpalność. Oczywiście, promienie słoneczne nie do każdego miejsca na Ziemi docierają w równym stopniu, jednak polscy rolnicy niewątpliwie są pod tym względem w doskonałym położeniu. Dość powiedzieć, że europejskimi liderem pod względem zainstalowanych mocy fotowoltaicznych na rynku europejskim są sąsiadujący z Polską Niemcy.

Słońce jest źródłem energii niewyczerpalnym, z którego można korzystać praktycznie wszędzie. To oznacza, że rolnik inwestujący w swoją prywatną mikroelektrownię nie musi się obawiać ewentualnych przerw w dostawach prądu, a co więcej, może ją zastosować nawet w miejscach, które są oddalone od linii energetycznych. Pod tym względem fotowoltaika dla rolników jest po prostu rozwiązaniem bardzo uniwersalnym.

Dofinansowania dla rolnika

Osoby, które decydują się na montaż instalacji fotowoltaicznej, mogą liczyć na różnego rodzaju dofinansowania i ulgi. Dotyczy to nie tylko klientów indywidualnych, decydujących się na montaż paneli na prywatnej działce, ale także rolników. Wybierając panele fotowoltaiczne naszego przedsiębiorstwa Elektro Control, możesz liczyć na różnego typu dofinansowania dla rolnika, które umożliwiają zmniejszenie kosztów wykonania montażu instalacji oraz eksploatacji paneli słonecznych. Jakie dofinansowania dla rolnika są dostępne w naszej ofercie?

Ulga inwestycyjna

Właściciele gospodarstw rolnych przede wszystkim powinni mieć świadomość tego, że jako podatnicy podatku rolnego mogą skorzystać z tak zwanej ulgi inwestycyjnej. Zgodnie z art. 13 ustawy o podatku rolnym, ulga inwestycyjna przysługuje z tytułu wydatków poniesionych między innymi na zakup i zainstalowanie urządzeń do wykorzystania na cele produkcyjne naturalnych źródeł energii.

Ulgę inwestycyjną przyznaje się już po zakończeniu inwestycji fotowoltaicznej i odliczeniu od należnego podatku rolnego od gruntów znajdujących się na terenie gminy, w której założono panele słoneczne. Ulga inwestycyjna ma wysokość 25% nakładów inwestycyjnych, które są udokumentowane rachunkami. Jednocześnie pamiętaj o tym, że by było możliwe przyznanie dofinansowania, niezbędne jest sfinansowanie inwestycji ze środków własnych.

Dopłaty z programy AgroEnergia

Pamiętaj, że jeśli chcesz zamontować panele słoneczne na swoim gospodarstwie, jako rolnik należysz do grupy bardziej uprzywilejowanej względem klientów indywidualnych. Masz dostęp do różnych dotacji, takich jak dopłaty z programu AgroEnergia. Jest to dotacja organizowana przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, którego celem jest zwiększenie produkcji energii elektrycznej na obszarach rolniczych.

Podobnie jak wymieniona wyżej ulga inwestycyjna, dopłata z AgroEnergii jest wypłacana po wykonaniu montażu instalacji fotowoltaicznej. Może ona wynieść maksymalnie do 15 000 złotych dla instalacji fotowoltaicznych od 10 kWp do 30 kWp oraz do 25 000 złotych dla instalacji fotowoltaicznych od 30 kWp do 50 kWp.

Odliczenia podatku VAT

Mówiąc o wszelkiego rodzaju dofinansowaniach i dopłatach związanych z instalacją i eksploatacją paneli fotowoltaicznych, należy wspomnieć także o uldze w postaci możliwości odliczenia podatku VAT. Rolnik może odliczyć podatek VAT od instalacji fotowoltaicznej, ale tylko w takim stopniu, w jakim wykorzystuje ją na potrzeby związane z gospodarstwem.

Jako rolnik możesz zatem uzyskać zwrot 100% VAT, ale tylko wtedy, gdy energia elektryczna, którą uzyskasz z zamontowanych paneli słonecznych, jest w całości wykorzystywana na potrzeby prowadzenia gospodarstwa rolnego.

Wybierz panele słoneczne dla rolników od Elektro Control

Jeżeli chcesz dołączyć do rolników, wykorzystujących w swoim gospodarstwie instalację fotowoltaiczną do produkcji energii elektrycznej, jesteś w odpowiednim miejscu! Nasza firma jest obecna na rynku od 2016 roku, czyli od czasu, w którym branża fotowoltaiczna dopiero raczkowała. Oznacza to, że mamy nie tylko niezbędne w branży kompetencje, ale także doświadczenie, które pozwala nam tworzyć projekty i instalacje optymalnie dobrane do rodzaju i wielkości gospodarstwa.

Proponowane przez nas panele słoneczne dla rolników mogą być zamontowane nie tylko na dachu, ale również na gruncie. Masz zatem możliwość wybrania takiego rozwiązania, które bardziej Ci odpowiada. Co więcej, w ofercie mamy też opcje kompleksowe – montaż fotowoltaiki z pompą ciepła lub fotowoltaiki z magazynem energii, który umożliwia magazynowanie niewykorzystanej energii elektrycznej.

Ile kosztuje oferowana przez naszą firmę instalacja fotowoltaiczna do gospodarstw? Pakiet naszej usługi, czyli wycena, projekt i montaż paneli słonecznych wynosi:

  • 10 kWp – od 33 500 złotych netto,
  • 20 kWp – od 58 900 złotych netto,
  • 50 kWp – od 139 500 złotych netto,

Dbamy o to, by nasze ceny były konkurencyjne, a zaprojektowane i wykonane przez nas instalacje – jak najlepiej dopasowane do specyfiki i rozmiaru gospodarstwa. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Call Now Button