Wybierz instalację hybrydową

Fotowoltaika wraz z magazynem energii

Instalacja fotowoltaiczna w miejscowości Otocznia Nowa

Fotowoltaika + magazyn energii

Jeśli myślisz o zwiększeniu autokonsumpcji energii z instalacji fotowoltaicznej to to rozwiązanie jest dla Ciebie! Akumulator to urządzenie, które pozwala na gromadzenie i przechowywanie energii. Nadwyżki energii z fotowoltaiki są gromadzone w magazynie i unikamy w ten sposób opłat wynikających z magazynowania energii w sieci.

Nasza firma posiada własny magazyn energii. Nasz opiekun klienta Emil Gohra opowiada na filmie jak taka instalacja działa

Dofinansowanie

Fundusze na Twoją inwestycję

Nasi specjaliści znajdą najlepsze rozwiązanie wsparcia finansowego Twojej inwestycji i pomogą Ci w pozyskaniu dofinansowania.

Wybrane realizacje

Fotowoltaika wraz z montażem

Instalacja fotowoltaiczna w miejscowości Szreńsk

Montaż paneli fotowoltaicznych o mocy 9,10 kWp.

Instalacja fotowoltaiczna w miejscowości Żuromin

Montaż paneli fotowoltaicznych o mocy 9,99 kWp.

Instalacja fotowoltaiczna w miejscowości Lewiczyn

Montaż paneli fotowoltaicznych o mocy 10,00 kWp.

Zamów darmową konsultację

Wypełnij formularz. Odezwiemy się do Ciebie. Doradzimy, odpowiemy na Twoje pytania i rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

Fotowoltaika + magazyn energii dla domu

Od kilku lat fotowoltaika z roku na rok staje się w Polsce coraz popularniejsza. Dość powiedzieć, że jesienią 2021 roku całkowita moc fotowoltaiki zainstalowanej w naszym kraju przekroczyła 6 GW, co stanowiło wzrost 100% do analogicznego okresu w 2020 roku. Chociaż na panele fotowoltaiczne coraz częściej decydują się także przedsiębiorcy i właściciele gospodarstw rolnych, polski rynek fotowoltaiki w dalszym ciągu zdominowany jest przez klientów indywidualnych. To właśnie dlatego w Elektro Control regularnie poszerzamy naszą ofertę o systemy, które mają sprawić, by korzystanie z odnawialnych źródeł energii w domach jednorodzinnych było jeszcze bardziej komfortowe i wydajne. Jednym z takich rozwiązań jest pakiet fotowoltaika + magazyn energii dla domu, czyli instalacja hybrydowa, której celem jest zminimalizowanie strat energii elektrycznej, która nie jest na bieżąco wykorzystywana. Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z ofertą naszego przedsiębiorstwa Elektro Control.

Czym jest magazyn energii do fotowoltaiki?

Jeśli chodzi o energię elektryczną pozyskiwaną ze słońca, w Polsce bez wątpienia jesteśmy w uprzywilejowanej sytuacji i – w przeciwieństwie do wielu obszarów na Ziemi – możemy liczyć na korzystne nasłonecznienie. Potwierdzeniem tych słów może być fakt, że znajdujący się w podobnej do nas sytuacji pod kątem geograficznym Niemcy są liderem na europejskim rynku fotowoltaiki. To jednak nie oznacza, że energia elektryczna pochodząca ze słońca może być produkowana nieustannie.

Jeżeli chcesz wyposażyć swój dom w panele fotowoltaiczne i osiągnąć niezależność elektroenergetyczną, musisz mieć świadomość tego, że zainstalowane w panelach ogniwa fotowoltaiczne działają tylko wtedy, gdy są odpowiednio nasłonecznione. To sprawia, że po zmierzchu oraz w bardziej pochmurne dni fotowoltaika może produkować niewystarczającą ilość energii. Z drugiej strony, w ciągu dnia, zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim, panele fotowoltaiczne często wytwarzają więcej energii, niż domownicy są w stanie wykorzystać na bieżąco. Magazyn energii do fotowoltaiki służy właśnie temu, by bezpiecznie przechowywać nadmierną energię elektryczną i móc ją wykorzystać wtedy, gdy panele nie będą produkowały wystarczającej ilości prądu.

Domowy bank energii – z czego się składa?

Oferowana przez nas instalacja hybrydowa, czyli domowy bank energii z fotowoltaiki, składa się z kilku elementów, których montaż i konfigurację przeprowadzają nasi specjaliści z Elektro Control. Instalacja hybrydowa z magazynem energii składa się z następujących elementów:

 • panele fotowoltaiczne – moduły umieszcza się najczęściej na dachu budynku, ale mogą być montowane także na gruncie;
 • falownik hybrydowy – urządzenie to, nazywane również inwerterem fotowoltaicznym, przetwarza produkowany przez panele prąd stały (DC) w prąd zmienny (AC). W Elektro Control od 2018 roku współpracujemy z renomowaną chińską firmą Solax, produkującą wysokojakościowe falowniki, idealne do użytku domowego;
 • rozłącznik DC baterii – pełni on funkcję bezpieczeństwa, jego głównym zdaniem jest odłączanie paneli fotowoltaicznych od inwertera;
 • baterie dopasowane do falownika – nasza firma proponuje dedykowane do inwerterów Solax baterie marki Triple;
 • skrzynka EPS-BOX – jest to urządzenie, które odpowiada za funkcję zasilania awaryjnego;
 • licznik – jest to jeden z kluczowych elementów każdej instalacji hybrydowej i znajduje się w głównej rozdzielnicy budynku.

Przechowywanie energii – zalety

W ostatnim czasie coraz więcej osób, które stawiają na fotowoltaikę, decyduje się na montaż instalacji hybrydowej. I nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ profesjonalnie zamontowany magazyn energii niesie ze sobą wiele korzyści – przy jednoczesnych stosunkowo niewiele wyższych kosztach. Jakie największe zalety ma przechowywanie energii z fotowoltaiki? Przede wszystkim należy wskazać na następujące aspekty.

Niezależność energetyczna

Pewną niezależność energetyczną daje już sam montaż paneli fotowoltaicznych. Jednak pamiętaj o tym, że bez domowego banku energii niezależność ta może być ograniczona. Dostęp do darmowej energii elektrycznej jest bowiem uzależniony od tego, w jakim stopniu nasłonecznione są panele fotowoltaiczne, a z tym – o konkretnych porach dnia czy roku – bywa różnie.

Pełną swobodę i samowystarczalność daje dopiero zainwestowanie w magazyn energii z paneli fotowoltaicznych. Można na to spojrzeć także z innej perspektywy. Gospodarstwo domowe, które naprzemiennie korzysta z energii elektrycznej pozyskiwanej ze słońca oraz z prądu kupowanego od dostawców, nie jest narażone na ewentualne ograniczenia i przerwy w dostawach prądu, co często ma miejsce podczas intensywnych burz czy wichur. Co więcej, oferowaną przez nas instalację hybrydową można zainstalować praktycznie wszędzie – także w miejscach, które mają ograniczony dostęp do sieci elektrycznej.

Bezpieczeństwo i ekologia

Mówiąc o zaletach instalacji hybrydowej, należy wspomnieć o tym, że profesjonalnie zaprojektowana instalacja jest w stu procentach bezpieczna i bezawaryjna. Nasza firma Elektro Control zawsze dba o to, by zainstalowany przez nas magazyn energii do paneli fotowoltaicznych był optymalnie dopasowany zarówno do wymagań i potrzeb klienta, jak również specyfiki wybranej przez niego instalacji fotowoltaicznej i rozmiarów budynku.

Bezpieczeństwo takiej instalacji objawia się jednak nie tylko w jej wykonaniu, ale również eksploatacji. Pamiętaj, że fotowoltaika z magazynem energii to połączenie, które nie emituje jakichkolwiek szkodliwych substancji i pyłów do atmosfery, a co za tym idzie, jest całkowicie bezpieczne dla ludzkiego zdrowia, a także środowiska naturalnego. Warto też wspomnieć o tym, że wybierając odnawialne źródła energii, wspierasz ekologiczne postawy – produkcja energii elektrycznej pochodzącej ze słońca nie szkodzi planecie w przeciwieństwie do dominującej w Polsce produkcji energii elektrycznej w elektrowniach węglowych.

Oszczędność

Korzyścią płynącą z zainwestowania w fotowoltaikę z magazynem jest też po prostu oszczędność. Na ten aspekt finansowy także możemy spojrzeć z kilku stron. Po pierwsze, warto zwrócić uwagę na to, że montaż w panele słoneczne w pakiecie z magazynem energii jest tańszy niż wtedy, gdy obie instalacje są kupowane i montowane niezależnie od siebie.

Co więcej, zamontowanie domowego banku energii sprawia, że możliwe staje się całkowite wykorzystanie wszystkich nadwyżek energii, które w innych okolicznościach po prostu mogłyby przepaść. Mając w domu instalację hybrydową, nie musisz też przejmować się niedostatkami energii w okresach jesienno-zimowych, w których panuje mniejsze nasłonecznienie. Wtedy, zamiast płacić za prąd kupowany od dostawców, możesz czerpać energię elektryczną ze swojego prywatnego magazynu.

Maksymalne wykorzystanie produkowanej energii

Kupno i montaż instalacji fotowoltaicznej nie jest małym wydatkiem. Nawet w najbardziej podstawowej wersji koszty fotowoltaiki wynoszą przynajmniej kilkanaście tysięcy złotych, a często – kilkadziesiąt, a nawet powyżej stu tysięcy złotych. Decydując się na taką inwestycję, warto zadbać o to, by faktycznie można było ją wykorzystać w stu procentach. Tymczasem brak instalacji hybrydowej sprawia, że produkowana energia elektryczna jest po prostu marnotrawiona.

Zainwestowanie w magazyn energii do fotowoltaiki daje Ci pewność, że maksymalnie wykorzystasz produkowaną energię. Co więcej, magazynując potencjalne nadwyżki energii w swoim domowym banku, unikasz gromadzenia ich w sieci, a tym samym, ponoszenia dodatkowych opłat.

Jak magazynować energię z fotowoltaiki i co warto wiedzieć o instalacji hybrydowej?

Zastanawiasz się, jak magazynować energię z fotowoltaiki? Musimy wspomnieć o tym, że wykorzystywane przez nas do tworzenia instalacji hybrydowej posiadają różne tryby pracy, dzięki czemu bez problemu możesz je dopasować do własnych preferencji, potrzeb i oczekiwań. Tryby pracy, jakie znajdziesz w inwerterach fotowoltaicznych marki Solax, to na przykład:

 • tryb domyślny – jest to tryb domyślny, inaczej nazywany self-use. Instalacja pracująca w tym trybie w pierwszej kolejności kieruje energię elektryczną na użytek domowy, a następnie do akumulatora. Dopiero w sytuacji, gdy akumulator jest pełen, nadwyżki energii są kierowane do sieci. Jest to optymalny tryb dla domu jednorodzinnego, czyli dla większości użytkowników;
 • tryb Force Time Use – ten tryb daje użytkownikowi możliwość wyboru, w jakich przedziałach czasowych energia ma być kierowana na bieżące zużycie, a w jakich ma zasilać akumulator. Warto stosować ten tryb tam, gdzie ma się do czynienia z różnymi cenami za energię elektryczną;
 • tryb Back-Up Mode – jest to tryb zapasowy, który nastawiony jest przede wszystkim na utrzymanie wystarczającego poziomu naładowania akumulatora. Ten tryb przydaje się w miejscach, w których często występują przerwy w dostawie prądu.

Co warto wiedzieć dodatkowo o proponowanej przez nas instalacji hybrydowej? Musimy wspomnieć o tym, że nowoczesne falowniki Solax są wyposażone w moduł Wi-Fi, który umożliwia monitorowanie funkcjonowania magazynu energii. W specjalnej aplikacji mobilnej będziesz miał zapewniony dostęp do wszystkich niezbędnych informacji, takich jak poziom naładowania baterii, aktualna produkcja, a także zużycie energii w domu.

Zamów magazyn energii dla domu w Elektro Control

Jeżeli rozważasz montaż instalacji fotowoltaicznej i chcesz maksymalnie wykorzystać jej zalety, magazyn energii dla domu z pewnością jest czymś, w co powinieneś zainwestować. Wybierając ofertę Elektro Control, możesz liczyć nie tylko na wysokiej jakości, nowoczesne urządzenia i bezawaryjną instalację, ale także na profesjonalne doradztwo i atrakcyjne ceny. Oferowany przez nas pakiet fotowoltaika i przechowywanie energii w magazynie 11 kWh możesz kupić w następujących cenach:

 • 3 kWp – od 42 900 złotych;
 • 6 kWp – od 49 900 złotych;
 • 10 kWp – od 55 900 złotych.

Jednocześnie przypominamy, że wybierając takie kompleksowe rozwiązanie, możesz skorzystać z doatacji Mój Prąd 4.0 i zyskać dofinasowanie do 20 500 zł. Skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie, by ustalić szczegóły i dowiedzieć się więcej!

Call Now Button