Czy dotacja „Mój Prąd” pojawi się 1 lipca?

Dofinasowanie z programu „Mój prąd” w poprzednich latach cieszyło się dużym zainteresowaniem. Mimo dołożenia do puli dodatkowej gotówki, program zakończył się już 6 grudnia. Zarówno dostawcy systemów fotowoltaicznych jak i sami zainteresowani instalacjami fotowoltaicznymi czekają z niecierpliwością na zapowiadany przez rząd kolejny, czyli III nabór. Kiedy możemy się go spodziewać?

Na stronie NFOŚiGW ukazały się informację, że nabór planowany jest na dzień 1 lipca i będzie trwał do końca 2021 roku.

Jakie znamy szczegóły na temat programu „Mój Prąd”?

Niestety nie ma szczegółów na temat nowego naboru wniosków. Jedyne co wiemy to rozważania nad możliwością dofinansowania dodatkowo do pomp ciepła, ładowarek samochodów elektrycznych i akumulatorów.

Będziemy chcieli zachęcać Polaków także do tego, żeby prowadzili autokonsumpcję tego, co wyprodukują. Chcemy współfinansować na przykład ładowarki do samochodów elektrycznych, ale także magazyny ciepła i chłodu czy inteligentne systemy zarządzania energią w domu – powiedział w programie “Money. To się liczy” Paweł Mirowski, wiceprezes NFOŚiGW

„Mój prąd” liczby

Łączna pula do wykorzystania w programie „Mój prąd ” stanowiła 1,1 miliarda złotych. Pozwoliło to inwestorom na skorzystanie z dofinansowania do 220 000 mikroinstalacji fotowoltaicznych. Oznacza to, że łączna moc instalacji jaka została zainstalowana w wyniku programu wynosiła 1,2 GWp.

NFOŚiGW zapowiedział, że jeśli kwota wnioskowana przekroczy całkowitą pulę do wykorzystania w programie opracuje system pozwalający na to, żeby każdy inwestor otrzymał dofinansowanie na fotowoltaikę.

Przypomnienie! Maksymalna kwota jaką można było uzyskać w programie „Mój Prąd” to 5 000 złotych. Kwalifikowane instalacje 2-10 kW.