farma fotowoltaiczna

ELEKTRO CONTROL buduje farmę fotowoltaiczną

 

Firma Elektro Control została wybrana w poprzednim roku na podwykonawcę przy projekcie farm fotowoltaicznych w Borkach Wielbarskich nieopodal Wielbarka.

 

Energa OZE w spółce z Agro Artim Elewatory jest w trakcie budowy dużej farmy fotowoltaicznej przejętej od spółki PV Wielbark. Farma jest budowana w Borkach Wielbarskich w województwie warmińsko-mazurskim. Całość inwestycji ma wynieść 62 MW. Energa podkreśla, że jej inwestycje w fotowoltaikę wpisują się w strategię grupy Orlen, która zakłada zwiększenie mocy zainstalowanych w OZE z 0,5 GW do ponad 2,5 GW do 2030 roku i planuje osiągnąć neutralność emisyjną do 2050 roku.

Jesteśmy jedną z wielu firm podwykonawczych biorących udział w realizacji tego projektu. Do nas należy wykonanie w tej chwili instalacji fotowoltaicznej o mocy 3 MW. Nieopodal znajduje się już wykonana farma około 8 MW.

Aktualnie na terenie budowy trwa układanie paneli na posadowioną już wcześniej w ziemie konstrukcję wsporczą. Ilość paneli przeznaczonych na inwestycję wyniesie około 6000 sztuk. Przewidywana powierzchnia zabudowy wyniesie 7 ha. Planowany termin zakończenia prac to wrzesień. Poniżej zdjęcia z miejsca budowy.

Zobacz również: Farmy fotowoltaiczne