Instalacja rekuperacji w miejscowości Studzieniec

Instalacja rekuperacji w miejscowości Studzieniec

W Studzieńcu przeprowadziliśmy kompleksowy montaż rekuperacji w nowo wybudowanym domu. Wentylacja mechaniczna cieszy się coraz większą popularnością.

Profesjonalny projekt i montaż Rekuperacji

Odpowiednia wentylacja zapewni ci świeże powietrze w pomieszczeniach Twojego domu lub mieszkania. Zadzwoń lub napisz i poznaj naszą szczegółową ofertę rekuperacji.

Co to jest rekuperacja?

Instalacja rekuperacji polega na zainstalowaniu na dachu domu wyrzutni oraz czerpni. Są to dwa systemy, które zapewniają działanie instalacji. Ich połączeniem jest rekuperator, czyli centrala wentylacyjna. Pierwszy system – czerpnia – pobiera z zewnątrz czyste powietrze, natomiast wyrzutnia pobiera brudne, ale ciepłe powietrze z domu. W rekuperatorze następuje ogrzanie powietrza z czerpni ciepłem powietrza z wyrzutni. Oczywiście obie masy powietrza się ze sobą nie mieszają. Dzięki tej technologi pozbywamy się brudnego, wilgotnego powietrza z domu i zastępujemy je czystym powietrzem o odpowiedniej dla nas temperaturze.

Rekuperacja – zalety

Główne korzyści z montażu rekuperacji to pozbycie się z domu wilgoci, pleśni czy grzybów, możliwość filtrowania alergenów z powietrza tłoczonego do domu oraz zapewnienie domownikom dostępu do świeżego powietrza bez konieczności otwierania okien.

Wentylacja mechaniczna to rozwiązanie ekologiczne, które dodatkowo pozwala na znaczne oszczędności podczas ogrzewania domu. Jeśli nie lubisz zmian temperatury w swoim domu, instalacja rekuperacji pozwoli utrzymać stałą temperaturę we wszystkich pomieszczeniach.

Dla kogo jest rekuperacja?

W miejscowości Studzieniec instalację rekuperacji przeprowadziliśmy w nowo wybudowanym domu jednorodzinnym. Z perspektywy klienta oraz firmy, która zajmuje się montażem, jest to najlepsze wyjście. W o wiele łatwiejszy sposób można wykonać wszystkie niezbędne rozprowadzenia. Do stworzenia nawiewów bardzo często wymagane jest wiercenie w stropie.

Jednak nie oznacza to, że w już wybudowanym domu nie można zainstalować rekuperacji. Jest to jak najbardziej możliwe, jednak wiąże się z większymi nakładami finansowymi oraz czasem potrzebnym do kompletnego wykonania montażu. W większości przypadków niezbędne będzie kucie i zdejmowanie podłóg, co może utrudniać funkcjonowanie w domu przez kilka dni.

Rekuperacja od Elektro Control

Posiadamy w ofercie nowoczesne rekuperatory wraz z kompletnym osprzętem.

Zobacz również wybrane realizacje

Fotowoltaika wraz z montażem

Instalacja fotowoltaiczna w miejscowości Szreńsk

Montaż paneli fotowoltaicznych o mocy 9,10 kWp.

Instalacja fotowoltaiczna w miejscowości Żuromin

Montaż paneli fotowoltaicznych o mocy 9,99 kWp.

Instalacja fotowoltaiczna w miejscowości Lewiczyn

Montaż paneli fotowoltaicznych o mocy 10,00 kWp.

Zamów darmową konsultację

Wypełnij formularz. Odezwiemy się do Ciebie. Doradzimy, odpowiemy na Twoje pytania i rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

Call Now Button