Instalacja fotowoltaiczna w Mławie dla domu jednorodzinnego

Instalacja fotowoltaiczna w miejscowości Mława

W miejscowości Mława wykonaliśmy wiele realizacji fotowoltaicznych o różnej mocy. Instalacje montowaliśmy zarówno na dachach dwuspadowych, jak i czterospadowych. Poniżej więcej informacji o realizacjach.

15 lat gwarancji
montaż w 1 dzień od podpisania umowy
możliwość dofinansowania
własne ekipy monterskie
darmowa utylizacja paneli
realizacja serwisu nawet w nocy

Bezpłatna wycena

instalacja fotowoltaiczna

Skontaktujemy się z Tobą w dogodnym dla Ciebie terminie
Podczas spotkania dokonamy oględzin i pomiaru dachu
Przedstawimy warianty doboru paneli fotowoltaicznych
Wyliczymy moc instalacji najefektywniejszą dla Ciebie
Instalacja fotowoltaiczna w miejscowości Mława

W miejscowości Mława na osiedlu domków jednorodzinnych zrealizowaliśmy instalację fotowoltaiczną o mocy 5,18 kWp. Montaż został wykonany na zadaszeniu wielospadowym, które posiada okna dachowe.

Gdzie zamontowaliśmy moduły słoneczne?

Panele słoneczne zamontowaliśmy na dachu domu jednorodzinnego w miejscowości Mława. Fotowoltaika o mocy 5,18 kWp to 28 paneli słonecznych. Udało nam się dokonać bezproblemowego montażu pomimo okien dachowych.

Instalacja fotowoltaiczna to skuteczny sposób, aby realnie zmniejszyć koszty rachunków za prąd. Oszczędności za energię elektryczną sięgają nawet 90%, a zainwestowane pieniądze zwracają się w przeciągu 7 do 10 lat. To okres o wiele krótszy, niż żywotność paneli słonecznych.

Lider na rynku energii odnawialnej

Jesteśmy liderem na rynku energii odnawialnej. Działamy od 2016 roku, kiedy w Polsce fotowoltaika była raczkującą technologią. Mimo że wiele osób sceptycznie podchodziło do wdrażania paneli solarnych na nasz rynek, my prężnie działaliśmy. Dziś dokonujemy wielu realizacji, nawet wielkopowierzchniowych farm fotowoltaicznych. Nasi pracownicy są profesjonalni i posiadają ogromną wiedzę oraz doświadczenie. Aby utrzymać wysoki poziom naszych usług, nieustannie uczestniczymy w szkoleniach i poznajemy najnowsze rozwiązania. Fotowoltaika to szybko rozwijająca się dziedzina w energii odnawialnej.

Kolejna realizacja w Mławie odbyła się na dużym, parterowym domu z dachem czterospadowym. Jednak niski kąt nachylenia poszycia pozwolił uzyskać dużą powierzchnię do instalacji paneli słonecznych, co w przypadku budynków z takim zadaszeniem, wcale nie jest takie oczywiste.

instalacja fotowoltaiczna w mławie - dom jednorodzinny czterospadowy

Instalacja dopasowana nie tylko wizualnie

Montaż instalacji fotowoltaicznej na dachu budynku mieszkalnego w Mławie został wykonany w sposób standardowy. Zgodnie z naszymi procedurami pierwszym krokiem był dobór mocy instalacji do potrzeb użytkowników. Jest to fundamentalny punkt przed każdą realizacją. Żeby obliczenia były jak najdokładniejsze, należy wziąć pod uwagę nie tylko te urządzenia pobierające prąd, które już znajdują się w domu (pompa ciepła, klimatyzacja czy stacja ładowania samochodu elektrycznego), ale również te, które w najbliższej przyszłości inwestor chce w budynku zainstalować.

Oprócz dostępności miejsca nie ma przeszkód do powiększenia instalacji fotowoltaicznej w przyszłości. Jednak jeśli nasze plany obejmują odstęp czasowy liczony w tygodniach czy nawet miesiącach od instalacji modułów słonecznych, to warto za jednym razem zainstalować moduły o odpowiedniej mocy.

Lokalizacja paneli słonecznych

Drugim krokiem jest wybór odpowiedniego miejsca, w którym umieszczone zostaną panele fotowoltaiczne. Realizacja na powyższym budynku mieszkalnym w Mławie nie była problematyczna pod tym względem. Dach o odpowiednim nachyleniu oraz powierzchni, z ekspozycją na promienie słoneczne zapewniającą efektywną pracę modułów słonecznych – jest to jak najbardziej odpowiednia lokalizacja.

Dobór elementów konstrukcyjnych

Ostatni etap przed końcowym montażem instalacji fotowoltaicznej to dopasowanie konstrukcji i mocowań do dachu. Jest to ważny element całego układu, gdyż zapewnia stabilne połączenie z poszyciem. Bez odpowiednio dobranych przyłączy, fotowoltaika może oderwać się z dachu przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Jednak doświadczeni pracownicy bez problemu dobiorą mocowania do pokrycia dachowego.

Instalacja fotowoltaiczna w miejscowości Mława dach dwuspadowy

Wykonaliśmy również instalację na budynku posiadającym dach dwuspadowy. Fotowoltaika o mocy 9,625 kWp została zamontowana zgodnie ze wszelkimi normami i przepisami.

Strona montażu i moc instalacji

W przypadku poszyć, które posiadają dwie płaszczyzny nachylone do ziemi pod większym kątem, wybór strony, na której odbędzie się montaż paneli, jest kluczowy. Według wszelkich standardów największą efektywnością charakteryzują się panele umiejscowione na południowej stronie pokrycia budynku.

Na zainstalowaną w Mławie fotowoltaikę o mocy 9,625 kWp składa się 25 modułów. Wszystkie zostały ze sobą połączone, jednak ze względu na występujące przeszkody, takie jak okna dachowe, nie jest układ rozłożony równomiernie. Z perspektywy użytkownika i efektywności całej instalacji nie ma to dużego znaczenia.

Dobór mocy fotowoltaiki do potrzeb

By oszacować moc, jaką musi posiadać instalacja fotowoltaiczna, by pokryć całkowite zapotrzebowanie gospodarstwa domowego na energię elektryczną, można skorzystać z odpowiedniego kalkulatora lub obliczyć tę wartość ze wzoru. Jednak najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy doświadczonego pracownika naszej firmy. Taka konsultacja jest całkowicie bezpłatna! Warto również pamiętać o sprzętach i instalacjach, które chcemy zainstalować w niedalekiej przyszłości. Podczas rozmowy z osobą, która będzie obliczała moc instalacji fotowoltaicznej, powiedzmy, czy mamy w planach np. instalację klimatyzacji.

Samowystarczalność energetyczna to zagadnienie, które może dotyczyć praktycznie każdego gospodarstwa domowego. Wielkość dachu nie jest w tym przypadku czynnikiem determinującym powodzenie całego przedsięwzięcia. Kolejna, zrealizowana przez nas instalacja fotowoltaiczna w miejscowości Mława jest tego idealnym przykładem.

Instalacja fotowoltaiczna w Mławie dla domu jednorodzinnego

Montaż paneli na małym dachu

Miejsce montażu fotowoltaiki było dość standardowe – nisko pochylony dach ze stosunkowo dużą ekspozycją na słońce. Poszycia płaskie lub z małym pochyleniem same w sobie są bardzo dobrym miejscem do instalacji paneli. W Mławie powierzchnia zadaszenia nie była duża, ale do zaspokojenia potrzeb energetycznych gospodarstwa domowego nie trzeba było pokrywać instalacjami całego metrażu. Dzięki temu pozostała przestrzeń może w każdej chwili zostać zaadaptowana do zwiększenia ilości modułów lub wykorzystania w inny sposób.

Dopasowanie mocy instalacji fotowoltaicznej

W Mławie zamontowaliśmy fotowoltaikę o mocy 3,52 kWp. Na całość instalacji składa się 6 paneli w 4 rzędach. W przeliczeniu daje to średnią 235 kWh na jeden element oraz sumę ponad 2800 kWh w skali roku. Jest to bardzo dobry wynik, który zgodnie z obliczeniami przed realizacją projektu, pozwoli produkować energię odpowiadającą potrzebą całego gospodarstwa domowego. Gdy instalacja wytwarza więcej energii, niż zużywają mieszkańcy, to warto rozważyć montaż magazynu energii, który pozwoli korzystać z energii w momencie, gdy układ jest mniej wydajny.

Najczęściej wykonywane przez nas realizacje to montaż paneli słonecznych na domach jednorodzinnych. Właśnie taką instalację wykonaliśmy dla gospodarstwa rodzinnego Mławie.

Miejsce montażu fotowoltaiki

Dach dwuspadowy z wyraźnie widocznym kątem nachylenia wymaga jednoznacznej decyzji, po której stronie mają zostać zainstalowane panele słoneczne. W większości przypadków, gdy na lokalizację modułów nie wpływają takie czynniki jak wysokie drzewa czy budynki, to jedyne, co bierzemy pod uwagę to ekspozycja na słońce. Tak też było w tym przypadku, gdy zdecydowaliśmy się umieścić instalację po jednej stronie poszycia, tak by stworzyć jak najlepsze warunki do jej działania. Korzystając z ułożenia dachu, dołożyliśmy jeszcze kilka modułów prostopadle w stosunku do reszty.

Ilość i moc paneli słonecznych

Fotowoltaika o mocy 7,4 kWp zainstalowana w Mławie to idealny przykład na to, że dom jednorodzinny może być samowystarczalny pod względem produkcji energii elektrycznej. Na instalację składają się 3 zestawy zamontowane na dachu. W sumie zamontowaliśmy 20 modułów (10, 8 i 2). Każdą realizację poprzedzamy dokładnym ustaleniem potrzeb klienta, w szczególności w zakresie zapotrzebowania na prąd oraz budżetu przeznaczonego na instalację fotowoltaiczną. Na tej podstawie opracowujemy dokładną ilość modułów oraz ich rozmieszczenie.

Finansowanie instalacji dla klientów indywidualnych

Im większe zapotrzebowanie na energię, tym więcej modułów instalacji fotowoltaicznej jest potrzebnych. Niesie to za sobą stosunkowo duże koszty początkowe. Warto pamiętać jednak, że jest to inwestycja, której czas zwrotu wynosi średnio 6 lat. Każda osoba, która mimo to potrzebuje dodatkowych środków, by rozpocząć montaż modułów, powinna poszukać dofinansowania swoich działań. Najczęściej wybierane wsparcie to oraz ulga termomodernizacyjna, a także program „Mój Prąd 4.0”. Dzięki środkom z tych programów można zainstalować fotowoltaikę na dużo lepszych warunkach.

Warto pamiętać, że zarówno dla rolników, jak i przedsiębiorców, także przewidziane są różnego rodzaju programy wsparcia przy tworzeniu nowych instalacji fotowoltaicznych.

Oferujemy kompleksową realizację inwestycji w odnawialne źródła energii. Jesteśmy z Tobą na każdym etapie prac. Nasi doradcy przedstawią Ci możliwe finansowania i dotacje, jakie oferuje nasz kraj. Ponadto bezpłatnie zrealizujemy za Ciebie wszelkie możliwe formalności.

Oprócz wielu dostępnych dotacji nasza firma oferuje Ci wygodne i korzystne kredytowanie paneli słonecznych. Skorzystaj z pomocy finansowej i wybierz dobrane do Ciebie raty 0% rozłożone na 20 lub 10 miesięcy. Maksimum przejrzystości — minimum formalności.

Rozwiązania kompleksowe

Fotowoltaika + pompa ciepła

W duecie z pompą ciepła, instalacja fotowoltaiczna gwarantuje największe oszczędności

Fotowoltaika + magazyn energii

W duecie z akumulatorem fotowoltaika, to najlepsze rozwiązanie dla niezależności energetycznej

panele fotowoltaiczne z pompą ciepła infografika
panele fotowoltaiczne z magazynem energii infografika

Dofinansowanie

Fundusze na Twoją inwestycję

Nasi specjaliści znajdą najlepsze rozwiązanie wsparcia finansowego Twojej inwestycji i pomogą Ci w pozyskaniu dofinansowania.

Wybrane realizacje

Fotowoltaika wraz z montażem

Instalacja fotowoltaiczna w miejscowości Szreńsk

Montaż paneli fotowoltaicznych o mocy 9,10 kWp.

Instalacja fotowoltaiczna w miejscowości Żuromin

Montaż paneli fotowoltaicznych o mocy 9,99 kWp.

Instalacja fotowoltaiczna w miejscowości Lewiczyn

Montaż paneli fotowoltaicznych o mocy 10,00 kWp.

Zamów darmową konsultację

Wypełnij formularz. Odezwiemy się do Ciebie. Doradzimy, odpowiemy na Twoje pytania i rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

Call Now Button