Projekty instalacji fotowoltaicznych

Dobrze zaprojektowana instalacja fotowoltaiczna to podstawa jej bezproblemowego działania oraz bezpiecznego użytkowania. Odpowiednio dobrana i zaprojektowana elektrownia fotowoltaiczna to pewność szybkiego zwrotu inwestycji. Zajmujemy się projektami elektrycznymi, wytrzymałościowymi oraz wykonawczymi wykonywanych przez nas instalacji. Jeżeli jesteś na etapie przygotowania swojej instalacji lub potrzebujesz ekspertyzy dotyczącej Twojego projektu zapraszamy do kontaktu.

Instalacje fotowoltaiczne
to alternatywa do konwencjonalnych dostaw energii

Powodów, dla których ogniwa słoneczne stają się coraz częściej spotykaną alternatywną w stosunku do konwencjonalnych dostaw energii jest wiele. Jako jeden z nich z pewnością można wymienić duży rozwój technologiczny tej branży na przestrzeni ostatnich kilku lat oraz – idące w parze – zwiększenie wydajności, przy jednoczesnym spadku cen instalacji fotowoltaicznych.

Dodatkowo w rachunku zalet wynikających z tej formy pozyskiwania energii, warto również uwzględnić nieustannie zmieniające się ceny prądu na polskim rynku, od których ogniwa słoneczne pozwalają się zwyczajnie odciąć. Jeśli chodzi o instalacje fotowoltaiczne mazowieckie województwo stanowi jeden z wielu przykładów obszarów Polski, gdzie da się zaobserwować intensywnie wzrastającą popularność tego rozwiązania.

Biorąc pod uwagę już same wyżej wspomniane czynniki, zrozumiały staje się fenomen ogniw słonecznych – są one obecnie ogólnodostępne, niezwykle wydajne, a ich opłacalność bez przerwy się zwiększa

Podsumowanie najistotniejszych zalet

Najważniejsze atuty, jakie zapewniają instalacje fotowoltaiczne

Ekonomia

W ciągu kilku lat od montażu systemu, środki zainwestowane w to przedsięwzięcie w całości wracają do naszego portfela, a rozwiązanie pozwala cieszyć się darmową energią elektryczną. Ponadto decydując się na ogniwa słoneczne, odcinamy się jednocześnie od stale rosnących cen prądu oferowanych przez polskich dostawców (o średnio 5% w każdym roku), a nadmiar wyprodukowanej energii może zostać przetransportowany do sieci ogólnej, co pozwoli na dodatkowy zarobek na każdym nadwyżkowo wyprodukowanym wacie.

Bezpieczeństwo

Uzyskiwane m.in. za pośrednictwem systemu przeciwprzepięciowemu, obecnemu w ramach inwertera oraz dzięki automatycznie odcinanej dostawie prądu w przypadku wykrycia różnicy w potencjałach obwodów instalacji fotowoltaicznej.

Samowystarczalność

Z ogniwami solarnymi jesteśmy w stanie samodzielnie produkować energię potrzebną do zasilenia domu. Całość systemu jest ponadto na tyle łatwa w obsłudze, że, nie wymaga żadnych interwencji zewnętrznych specjalistów.

Wytrzymałość

Wysoka wytrzymałość potwierdzona długoletnią gwarancją producenta – ogólna odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz uwarunkowania pogodowe (obejmujące również wzmocnioną ochronę przeciwko gradowi) jest w przypadku instalacji fotowoltaicznych uzyskiwana przede wszystkim dzięki zastosowaniu zaawansowanego technologicznie szkła hartowanego, ramy wykonanej ze sztywnego, a przy tym dostatecznie elastycznego aluminium oraz specjalistycznej folii ochronnej, która dodatkowo wzmacnia całą konstrukcję.

Tak zabezpieczona instalacja fotowoltaiczna wyróżnia się żywotnością oscylującą w granicach 25-35 lat. Jeśli chodzi z kolei o okres gwarancyjny, producenci systemów solarnych są w stanie zaoferować ochronę obejmującą nawet do 25 lat codziennej eksploatacji.

Ekologia

Atut nie dla wszystkich istotny, jednak otrzymywany niejako zupełnie przy okazji wszystkich wymienionych wcześniej zalet. Instalacje fotowoltaiczne podczas swojej pracy w żaden sposób nie zanieczyszczają naszej atmosfery, a po zużyciu mogą zostać w całości poddane procesowi recyklingu.